Brave Kids to wydarzenie tworzone przez odważnych, małych artystów. Dzieci z Angoli, Słowacji, Indii i Portugalii przyjadą do Puszczykowa koło Poznania, by wziąć udział w kolejnej edycji międzynarodowego festiwalu.

Niestraszne są im bariery językowe, różnice kulturowe i niebanalna odległość od rodzinnego domu. Ważny jest język sztuki, którym wprawnie posługują się młodzi artyści biorący udział w międzynarodowym festiwalu Brave Kids.

- Dzieci są bardzo otwarte i ciekawi świata. Ich pobyt w Polsce to czas pełen intensywnych emocji i dobrej energii - mówi Anna Mieszała, koordynatorka projektu Brave Kids w Puszczykowie.

Nie tylko dla dzieci to czas pełen nowych wyzwań i doświadczeń, ale też dla goszczących je rodzin. Podobnie jak w ubiegłych latach, również w czasie szóstej edycji festiwalu młodych, zagranicznych artystów będą gościły polskie rodziny.

ZOBACZ TAKŻE: Celebrity Splash: Zobaczcie zdjęcia z kręcenia czwartego odcinka!

Jedną z osób, które udostępniły dom dla uczestników projektu jest Anna Misztal. W ubiegłym roku gościła dwóch chłopców z Izraela. - Byłam zaskoczona, że między nami powstały tak silne więzi - opowiada. - Trudno było rozstać się z naszymi gośćmi. Rodzinę jednego z chłopców odwiedziliśmy nawet później w Izraelu, zaprzyjaźniliśmy się i nadal utrzymujemy kontakty - przyznaje.

W tym niesamowitym międzykulturowym doświadczeniu może wziąć udział każdy. Organizatorzy Brave Kids szukają odważnych rodzin, które ugoszczą małych artystów. Minusów takiej decyzji brak. Za to największym plusem jest szansa na zaprzyjaźnienie się z młodymi przedstawicielami innych kultur.

W czasie pobytu w Polsce dzieci uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. Projekt wciąga zarówno uczestników, jak i właśnie goszczące ich rodziny. Jest przygodą również dla polskich dzieci, które uczą się w ten sposób tolerancji i otwartości na świat. Oprócz Puszczykowa projekt ogarnie równolegle Warszawę, Wałbrzych i Przemyśl. następnie dzieci spotkają się w jednym z miast na finale.

SPRAWDŹ TAKŻE: Poznań Motor Show. Nowości salonu motocyklowego [ZDJĘCIA]

Brave Kids potrwa od 20 czerwca do 12 lipca. Rodziny będą gościć dzieci od 20 czerwca do 3 lipca. Od 10 kwietnia można zgłaszać chęć udziału w projekcie. Spotkanie organizacyjne i informacyjne odbędzie się 10 kwietnia w Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie, o godz. 17. - Organizatorzy opowiedzą o projekcie Brave Kids i wyjaśnią zasady rekrutacji - mówi Anna Mieszała, koordynatorka. - Rodziny, które gościły już dzieci w czasie poprzednich edycji, opowiedzą o swoich doświadczeniach - dodaje.

Spotkanie będzie połączone z pokazem filmu o projekcie. Szczegóły pod nr. 600 897 186.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!