Zawodnicy klasy młodzieżowej Techno 293 pływający na deskach z żaglem z poznańskiego AZS w tym sezonie regularnie brali udział prawie we wszystkich najważniejszych regatach krajowych. Wystartowali także na mistrzostwach świata w Weymouth w Anglii.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

– Ciężka praca na zgrupowaniach i treningach przynosi efekty – mówi trener grupy Piotr Jasiniak. – Sezon ten okazał się przełomowy. Wcześnie rozpoczęty zgrupowaniami we Włoszech i Francji przyniósł znakomite wyniki sportowe.

Doskonale spisywał się Samuel Kostecki. Jest to obecnie czołowy zawodnik w Polsce. Wszystkie imprezy rozgrywane w krajowej obsadzie kończył na wysokich miejscach. Obecnie zajmuje drugie miejsce w rankingu krajowym w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (ranga mistrzostw Polski).
– Na olimpiadzie miał pecha. Zachorował i w efekcie był dopiero ósmy – dodaje Jasiniak.

Na słowa uznania zasługują także: Karolina Ejsymont, Zuzanna Czuryło, Artur Banach i Maks Pawłowski.
Najważniejszą tegoroczną imprezą były mistrzostwa świata w Anglii. Był to debiut dla zawodników z grupy Techno 293. Wspaniale popłynęli w trudnych warunkach Artur Banach zajmując ostatecznie 32. miejsce w najsilniej obstawionej złotej flocie. Natomiast Samuel Kostecki był 20. w srebrnej flocie. Dziewczyny: Zuzanna Czuryło i Karolina Ejsymont zajęły odpowiednia 12. oraz 16. miejsce w kategorii żagla o pow. 6,8 m.

– Zawodnicy pokazali w kilku wyścigach, że stać ich na walkę o najwyższe lokaty, zajmując miejsca w pierwszej „szóstce” w swoich grupach. Taka postawa pozwala z nadzieją przygotowywać się do przyszłorocznych mistrzostw świata we Francji – dodaje Jasiniak.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!