1 czerwca rozpoczęto prace związane z budową zadaszenia stadionu miejskiego. Najważniejszym momentem będzie podniesienie kratownic, które podtrzymają okrycie z membrany.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Stadion Lecha został wyłączony z użytku 1 czerwca – od tego momentu piłkarze Lecha nie będą mogli ani trenować ani rozgrywać meczów na płycie głównej. Pierwszego dnia rozpoczął się proces zwijania murawy. Pasy trawnika są zwijane w specjalne rulony, z których częśc ma trafić na boisko Warty przy Drodze Dębińskiej.

Na terenie murawy zostaną teraz położone betonowe płyty i utworzą plac do sprawnego transportu poszczególnych elementów kratownic i ich scalania. Główna konstrukcja nośna w postaci czterech kratownic o łącznym ciężarze prawie 4 tysięcy ton będzie oparta na trzonach podporowych betonowanych, które już w tej chwili stoją w narożnikach trybun. Same elementy kratownic będą składane na płycie głównej stadionu.

Do podniesienia kratownic zostanie użyty specjalistyczny sprzęt i postawione będą tymczasowe wieże wspomagające proces montażu. W późniejszym okresie na kratownicach oraz zewnętrznych słupach żelbetowych oparte zostaną stalowe elementy łukowe (ich łączny ciężar to ponad 3 tysiące ton), które podtrzymają pokrycie membranowe – takie samo, które tworzy dach nad IV trybuną.

Do zbudowania szkieletu zadaszenia zostanie użyte łącznie ponad 7 tysięcy ton stali. Jego całkowita szerokość wyniesie 205 metrów, a długość: 187 metrów. Maksymalna wysokość konstrukcji sięgnie 58 metrów nad poziomem terenu (dla porównania dawne charakterystyczne maszty, na których znajdowały się jupitery miały wysokość prawie 59 metrów).

Prace mają zostać zakończone do 28 września 2009 r.

Zobaczcie zdjęcia z aktualnego przebiegu prac na stadionie (zdjęcia wykonano 4 czerwca) - wystarczy kliknąć na miniaturki pod artykułem.

Czytaj też:

Stadion Lecha zamknięty od 1 czerwca!

Władze miasta zdecydowały się jednak na przyspieszenie budowy dachu na stadionie Lecha. To oznacza, że pierwsze mecze w nowym sezonie Kolejorz będzie rozgrywał we Wronkach.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!