W poniedziałek wojewoda wielkopolski podpisał decyzję o dokończeniu autostrady A2. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych przed Euro 2012.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Zdążymy z przewidzianymi inwestycjami drogowymi przed Euro. Robimy wszystko, by możliwie skrócić wszystkie terminy wydania decyzji związanych z tymi inwestycjami - uspokaja wszystkich mieszkańców wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

- Ściśle współpracujemy z Urzędem Wojewódzkim, by żadna istotna decyzja nie leżała na boku, a była od razu brana do realizacji zgodnie z ustawą o Euro, dzięki której wszystkie inwestycje udaje się przyspieszyć - dodaje Marek Napierała, dyrektor Poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W poniedziałek wojewoda podpisał decyzję o dokończeniu autostrady A2 i wszystkich inwestycji infrastrukturalnych z nią związanych takich jak mosty, wiadukty, węzły itp. Zostanie też wprowadzony zamknięty system opłat, który polega na tym, że przy każdym dojeździe do autostrady będzie bramka, gdzie otrzymamy bilet, a na każdym zjeździe punkt, gdzie zapłacimy za korzystanie z autostrady. Główna jezdnia zostanie więc odblokowana i nie będzie na niej żadnych punktów poborowych opłat. Zwiększy to bezpieczeństwo i przyczyni się do zmniejszenia zużycia paliwa.

Dużo dzieje się na drogach S5 i S11, czyli obwodnicach Poznania. Niebawem ruszają tam prace budowlane.  Podobnie sytuacja wygląda w samym mieście.

- Wszystkie inwestycje drogowe były już dawno przewidziane w naszym budżecie i planie, ale dzięki ustawie o Euro 2012 wszystko udało się przyspieszyć. Do końca roku przeprowadzimy większość przetargów na inwestycje drogowe w Poznaniu i całej Wielkopolsce - dodaje wojewoda.


Czytaj też:

Euro 2012: Poznań czeka na decyzję UEFA

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!