Już wiadomo, że nową trasą będą kursować tramwaje linii nr 5 Już wiadomo, że nową trasą będą kursować tramwaje linii nr 5

Już wiadomo, że nową trasą będą kursować tramwaje linii nr 5. (© Adrian Wykrota)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na ul. Unii Lubelskiej powstanie 800--metrowy odcinek torowiska. Właśnie ogłoszono przetarg na rozbudowę ul. Unii Lubelskiej na odcinku od nowo projektowanej pętli tramwajowo-autobusowej do połączenia z istniejącym tu układem drogowym.

Na ul. Unii Lubelskiej powstanie 800-metrowy odcinek zupełnie nowej trasy tramwajowej. Połączy rondo Żegrze z osiedlem przy ul. Falistej.

- Budowa nowego odcinka trasy lepiej skomunikuje z resztą miasta duże osiedla przy ul. Falistej i Unii Lubelskiej. Liczymy na to, że dzięki niemu więcej osób będzie chciało korzystać z transportu publicznego. Ważne jest również to, że za sprawą realizacji tego projektu zwiększy się atrakcyjność terenów inwestycyjnych w tym rejonie - mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

W ramach tej samej inwestycji zostanie przebudowany także odcinek torowiska od ul. Kórnickiej do ronda Żegrze.

Zanim jednak rozpocznie się budowa torowiska, konieczna jest przebudowa samej ul. Unii Lubelskiej. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiła przetarg na rozbudowę ulicy na odcinku od nowo projektowanej pętli tramwajowo-autobusowej do połączenia z istniejącym układem drogowym ul. Unii Lubelskiej.

Potencjalni wykonawcy muszą złożyć swoje oferty do 31 sierpnia. Zwycięzca przetargu będzie miał do 70 dni kalendarzowych od momentu podpisania umowy na realizację pierwszego etapu tego zadania, na który złożą się m.in. roboty rozbiórkowe, ziemne i przygotowawcze, likwidacja przyłącza wody, przebudowa kolizji, a także zabezpieczenie i wycinka drzew. Na przeprowadzenie pozostałych prac będzie miał do 100 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Po ich zakończeniu, w ciągu maksymalnie 30 dni kalendarzowych, nastąpią niezbędne odbiory.

Cała inwestycja obejmująca przebudową torowiska od Kórnickiej do ronda Żegrze oraz budowę nowej trasy tramwajowej wzdłuż ul. Unii Lubelskiej zostanie przeprowadzona w trzech etapach. Całość prac ma zakończyć się w 2022 r.

Tramwaj Moderus Gamma już wozi poznaniaków - zobacz wideo:

źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl.

Komunikacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!