Ratusz w Buku

Ratusz w Buku (© Wikimedia Commons)

Kim był książę Przemysław, a kim Przemysław II? Tego nie dowiedzą się mieszkańcy Buku, którzy przeczytają informacyjną tabliczkę na placu Przemysława. Ta wprowadza w błąd. W nagłówku wskazany jest książę Przemysław, a tekst dotyczy Przemysława II.

Jak tłumaczy Hubert Wejmann z działu promocji Urzędu Miasta Buk, została ona tam zamontowana już w 1977 r. Dodaje jednak, że już niedługo sprawa zostanie wyjaśniona.

- Zawiesimy odpowiednią tabliczkę, ale w ramach szerszej akcji Urzędu Miasta - mówi Wejmann i wyjaśnia, że planowane jest w mieście zamocowanie kilkunastu ozdobnych tabliczek opisujących ważne dla miasta miejsca.

Akcja rozpocznie się za dwa miesiące. Na plac Przemysława przyjdzie kolej w przyszłym roku.

Hubert Wejmann z działu promocji przyznaje, że o błędzie w urzędzie wiedzą od dawna. Dlaczego zatem dopiero teraz są plany wymiany tabliczki?

- Zarówno jedna, jak i druga postać są dla miasta ważne. Tak naprawdę to nie mamy pewności, czy Buk otrzymał prawa miejskie od Przemysława czy Przemysława II - Wejmann. Dodaje też, że tym razie na pewno nie będzie mowy o pomyłce. - O konsultacje merytoryczne treści tablic poprosiliśmy archeologów i historyków. W ten sposób zamierzamy uniknąć błędów naszych poprzedników.

Wejmann zaznacza też, że w trakcie projektowania jest tablica z historią pałacu biskupów poznańskich oraz drewnianych wodociągów miejskich z XVI w. Jego zdaniem mieszkańcy najbardziej jednak czekają na oznakowanie miejsca ujawnienia rycerskiego miecza.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!