Przed godziną 19 burze zaczęły przechodzić przez Wielkopolskę. W tym momencie najtrudniejsza sytuacja jest na południu województwa. W okolicach Ostrowa żywioł zerwał dach.

Jak informuje dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej sytuacja na południu i południowym zachodzie Wielkopolski jest bardzo trudna. Strażacy nie prowadzą jeszcze statystyk, ale otrzymują ogromną ilość wezwań.

- Głównie są to rzeczy związane z wichurami, takie jak połamane i wyrwane drzewa. W niektórych miejscach burza zerwała dachy, w innych je uszkodziła - relacjonuje dyżurny. Bywało też tak, że dachy zostały podziurawione przez padający miejscami grad.

Pomiędzy godziną 21 a 23 nad Poznań ma nadejść najtrudniejsza sytuacja pogodowa. Jednak intensywnie pada i grzmi już od 20.

Z naszych informacji wynika, że w Swarzędzu, przy ul. Kwaśniewskiego drzewo przewróciło się i uszkodziło samochód. Podobne zdarzenie miało też miejsce w Poznaniu, przy czym drzewo uszkodziło dwa auta.

Potężna burza przeszła nad Poznaniem (ujęcia z Rataj, ze Starego Żegrza):Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!