Wczoraj tor stadionu imienia Alfreda Smoczyka w Lesznie był areną 36. Mistrzostw Polski Par Klubowych. W tegorocznym finale o medale Polskiego Związku Motorowego walczyli żużlowcy siedmiu klubów – czterech reprezentujących ekstraligę i trzech z I ligi.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Mistrzem Polski w tej konkurencji zostali zawodnicy Falubazu Zielona Góra – Rafał Dobrucki, Grzegorz Walasek i rezerwowy Grzegorz Zengota. O srebrny medal rozegrano wyścig dodatkowy. Najlepszy zawodnik turnieju Jarosław Hampel (Unia Leszno) przegrał z Januszem Kołodziejem (Unia Tarnów).

Na leszczyńskim „Smoku” mistrzowskiej korony bronili Aniołowie z grodu Kopernika. W obliczu niedzielnego rewanżowego półfinałowego meczu ekstraligi z Włókniarzem Częstochowa na Motoarenie w Toruniu, włodarze Unibaksu potraktowali finał w jeździe parami wyjątkowo ulgowo. Liderów mistrzów Polski, Wiesława Jagusia i Adriana Miedzińskiego, zastąpili juniorzy. Prestiżowo finał par klubowych potraktowano w Zielonej Górze i Tarnowie. Nie tylko ekipa Falubazu przystąpiła do finałowego turnieju osłabiona brakiem rekonwalescenta Piotra Protasiewicza. W Unii Tarnów zabrakło Piotra Pawlickiego, najlepszego zawodnika gorzowskiego finału drużynowych mistrzostw świata juniorów. Za kontuzjowanego (złamanie lewej ręki) syna Piotra Pawlickiego ścigał się Sławomir Musielak.

Podopieczni trenera Czesława Czernickiego rozpoczęli turniej od zwycięstwa 5:1 w starciu z młodzieżą Unibaksu. Później biało-niebiescy wygrali z Lazurem Ostrów 4:2, zremisowali z Marmą Rzeszów 3:3, zwyciężyli 4:2 z Polonią Bydgoszcz, przegrali 2:4 z Unią Tarnów (Sebastian Ułamek był szybszy od Hampela) i podzielili się punktami z Falubazem.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!