(© Sławomir Seidler)

Ubodzy i potrzebujący w okresie świąt nie zostaną pozostawieni bez wsparcia. Mogą wybrać się na śniadanie wielkanocne do poznańskiego Caritasu lub Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka.

Paczki świąteczne od poniedziałku rozdaje również poznański oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

- Zależy nam, aby osoby, które korzystają z naszego wsparcia przez cały rok, nie zostały pozostawione bez pomocy także w okresie świąt - tłumaczy ks. Tomasz Ren z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Niedzielne śniadanie w jadłodajni Caritasu (na os. Bohaterów II Wojny Światowej 88) zostanie poprzedzone modlitwą. Msza święta w sąsiednim kościele (parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny) rozpocznie się o godz. 9. Natomiast o godz. 9.45 wszyscy zgromadzeni (ok. 150-200 osób) zjedzą wspólny posiłek - wraz z arcybiskupem Stanisławem Gądeckim.

- Na stole znajdą się tradycyjne potrawy - żurek, biała kiełbasa, szynka, jajka - wylicza ks. Tomasz Ren.

Zobacz także: Ile kosztuje poznański koszyk wielkanocny?

Podobnie będzie w Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka. Tam - w siedzibie fundacji przy ul. Św. Wincentego 6/9 - śniadanie wielkanocne rozpocznie się o godz. 10.30. Organizatorzy spodziewają się, że w niedzielę przy stole zasiądzie ok. 200 osób.

Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na poznan@naszemiasto.pl, dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na facebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!