Caritas, Barka: Wielkanocne śniadania dla potrzebujących w Poznaniu

Ubodzy i potrzebujący w okresie świąt nie zostaną pozostawieni bez wsparcia. Mogą wybrać się na śniadanie wielkanocne do poznańskiego Caritasu lub Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka.

(© Sławomir Seidler)

Paczki świąteczne od poniedziałku rozdaje również poznański oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

- Zależy nam, aby osoby, które korzystają z naszego wsparcia przez cały rok, nie zostały pozostawione bez pomocy także w okresie świąt - tłumaczy ks. Tomasz Ren z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Niedzielne śniadanie w jadłodajni Caritasu (na os. Bohaterów II Wojny Światowej 88) zostanie poprzedzone modlitwą. Msza święta w sąsiednim kościele (parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny) rozpocznie się o godz. 9. Natomiast o godz. 9.45 wszyscy zgromadzeni (ok. 150-200 osób) zjedzą wspólny posiłek - wraz z arcybiskupem Stanisławem Gądeckim.

- Na stole znajdą się tradycyjne potrawy - żurek, biała kiełbasa, szynka, jajka - wylicza ks. Tomasz Ren.

Zobacz także: Ile kosztuje poznański koszyk wielkanocny?

Podobnie będzie w Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka. Tam - w siedzibie fundacji przy ul. Św. Wincentego 6/9 - śniadanie wielkanocne rozpocznie się o godz. 10.30. Organizatorzy spodziewają się, że w niedzielę przy stole zasiądzie ok. 200 osób.

Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na poznan@naszemiasto.pl, dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na facebooku
∨ Czytaj dalej
ZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię