Samochód dostawczy wyposażony w skrytki do przemytu oraz 31.840 sztuk papierosów bez polskiej akcyzy trafiły w ręce poznańskich celników dzięki... przewoźnemu urządzeniu rentgenowskiemu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Urządzenie nazywa się Rapiscan i służy do do prześwietlania pojazdów i kontenerów
Dzięki jego zastosowaniu ujawniono konstrukcyjne przeróbki pojazdu marki Renault Traffic na łotewskich numerach rejestracyjnych (podwójna podłoga) oraz ukryte papierosy (w podłodze, w drzwiach oraz bocznych ściankach części pasażerskiej).

Do nielegalnego towaru przyznał się jeden z pasażerów pojazdu, obywatel Łotwy. Przesłuchano go w charakterze podejrzanego, stawiając mu jednocześnie zarzut paserstwa akcyzowego.

Rapiscan to jednen z najnowocześniejszych, mobilnych sprzętów wykorzystywanych przez służbę celną w walce  z przemytem. Oprócz poznańskiej Izby Celnej podobne urządzenia działają w Izbach Celnych w Białej Podlaskiej, Przemyślu i Warszawie.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!