W ubiegłorocznej edycji konkursu Centrum Warte Poznania, nasze miasto wzbogaciło się o trójwymiarowy mural na Śródce oraz plenerowe kino na Łazarzu. W tym roku znowu do rozdania jest pula 350 tysięcy złotych, ale lepiej nie zwlekać ze zgłaszanymi pomysłami.

W tym roku mamy już do czynienia z 5 edycją konkursu Centrum Warte Poznania. Miasto chce w ten sposób wspomagać pomysły, które mogą wzbogacić jakoś przestrzeń publiczną. W 2015 roku powstał między innymi przepiękny mural na Śródce, stworzony przez Fundację Puenta. Łącznie zgłoszono wtedy aż 100 pomysłów możliwych do zrealizowania, zrealizowano 19 najlepszych.

- Poznaniacy coraz chętniej wracają nad rzekę, dlatego pomysłodawcy powinni szczególną uwagę poświęcić terenom nadwarciańskim w obrębie osiedli objętych konkursem – opowiadał o konkursie wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

W tym roku do zgarnięcia jest aż 350 tysięcy złotych. Termin nadsyłania prac to 14 marca. Pojedynczy pomysł może liczyć na dofinansowanie w sumie maksymalnie 50 tysięcy złotych. Pomysły te muszą jednak zostać zrealizowane do końca roku, a także muszą odbywać się w wybranych dzielnicach i osiedlach (, Jeżyce, Św. Łazarz, Ostrów Tumski, Śródka, Zawady, Komandoria, Wilda, Stare Miasto).

W konkursie mogą brać udział przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, osoby prywatne, oraz lokalni społecznicy. Zgłoszone pomysły będą oceniane przez plastyka miejskiego i komisja składająca się z przedstawicieli władz miasta,, nauki oraz osiedlowych rad. Wszystkie propozycję można zgłaszać w sekretariacie Wydziału Kultury Urzędu Miasta.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!