Rada Gminy Chocz Rada Gminy Chocz

Rada Gminy Chocz (© Jacek Tomczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W trakcie prowadzonego dochodzenia wyszło na jaw, że urzędnik gminy Chocz oprócz pozwolenia na kanalizację sfałszował jeszcze kilka innych dokumentów.

Chocka Poinformował o tym radnych podczas czwartkowego spotkania w urzędzie gminy wójt Chocza Marian Wielgosik.
Sprawa dotyczy dodatkowych robót, jakie należało wykonać przy okazji budowy kanalizacji. – Nie miałem pojęcia, że coś takiego mogło zaistnieć – poinformował radnych Wielgosik. Chodzi o umowy - zlecenia, o których nic nie wiedział. Dowiedział się o tym od wykonawcy, który zwrócił się do gminy o zapłacenie faktur. W gminie nie ma też żadnych dokumentów w postaci faktur czy kosztorysów. – Dlatego twierdzę, że umowy-zlecenia były fabrykowane i skierowałem doniesienie do prokuratury – usłyszeli radni od Wielgosika.

Teraz władze gminy robią wszystko, by nie stracić 2,3 mln unijnej dotacji ale i to nie jest takie pewne. – Mam gwarancję urzędu marszałkowskiego, że będziemy mieli przedłużony okres rozliczeniowy o trzy miesiące – mówił wójt.
– Wszystko zależy jednak od nadzoru budowlanego, który prowadzi kontrolę inwestycji. Jeśli postawi przed nami jakieś dodatkowe wymagania, to mogę nie dotrzymać tego terminu a wówczas zagrożenie utraty unijnej dotacji będzie realne.

Wójt poinformował radnych, że w przypadku zalegalizowania przez nadzór budowlany inwestycji, które pociągnie za sobą ogromne koszty (ok. 300 tys. zł), postępowanie w tej sprawie prowadzone będzie jeszcze przez wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Niewykluczone, że również będzie to skutkowało dodatkowymi kosztami. Dodał, że kanalizacja leży w ciągu drogi wojewódzkiej i dlatego zgodnie z ustawą gmina będzie musiała za to zapłacić

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!