Ciekawe wydarzenia w Poznaniu Ciekawe wydarzenia w Poznaniu

We wtorek odbędzie się spotkanie pt. "Polska - Gambia - Polska. 10 miesięcy w drodze". (© Kluboksięgarnia "Głośna" )

Podpowiadamy, co robić we wtorek 22 kwietnia 2014 roku. Spośród wielu zapowiedzianych na ten dzień wydarzeń wybraliśmy kilka, na które warto zwrócić uwagę. Zobacz, jakie ciekawe wydarzenia w Poznaniu będą odbywać się tego dnia.

Centrum - O tym, jak spędzić 10 miesięcy w drodze
W Kluboksięgarni "Głośna" (ul. Św. Marcin 30) odbędzie się spotkanie pt. "Polska - Gambia - Polska. 10 miesięcy w drodze". Podróżniczka Kasia Czemplik opowie o tym, jak spontanicznie postanowiła wybrać się w podróż autostopem do Brikamy w Gambii. W drodze spędziła 10 miesięcy. W tym czasie przejechała ponad 16 tys. kilometrów. Teraz młoda podróżniczka postanowiła opowiedzieć o swoich przygodach.

Spotkanie z Kasią Czemplik rozpocznie się o godz. 19. Bilet wstępu kosztuje 10 zł (w całości do wykorzystania w barze).

Jeżyce - Miejski Ogród na Jeżycach
Na skrzyżowaniu ulic Jackowskiego i Wawrzyniaka stoi brzydki, stary kiosk. Generator Malta wraz z mieszkańcami rusza, by uprzątnąć ten teren i sprawić, by przestrzeń tam nie straszyła, a była przyjazna. Każdy poznaniak, który lubi malować, porządkować, a przede wszystkim ma pomysł na zagospodarowanie tego miejsca, może przyjść i pomóc.

Prace, by stworzyć kolejny miejski ogród, ruszają od godz. 17. Przestrzeń, która tam powstanie, ma służyć w przyszłości do celów kulturalnych.

Winogrady - Inspirujące warsztaty dla dzieci
Kiedy dzieci mają dni wolne od szkoły, wcale nie muszą spożytkować tego czasu przed komputerem. Do aktywnego spędzenia dnia wolnego od szkoły zachęca Cafe Leniwiec (os. Na Murawie 8/1). Organizuje warsztaty dla najmłodszych dzieci. To również idealne rozwiązanie dla pracujących rodziców.

Przewidziano trzy rodzaje warsztatów od godz. 9 do godz. 15.30. Koszt poszczególnych warsztatów - 15 zł (czytanie bajek przedszkolakom), 30 zł (warsztaty kulinarne) i 25 zł (warsztaty artystyczne). Pomiędzy zajęciami dzieci uczestniczyć będą w grach i zabawach pod okiem animatorki. Wcześniejsze zapisy pod nr. tel. 600 34 22 60 lub info@cafeleniwiec.pl.

Więcej wtorkowych propozycji znajdziecie tutaj

Skomentuj:
Ciekawe wydarzenia w Poznaniu - Wtorek 22 kwietnia 2014 rokuZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Rozrywka

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Santek

Za mało takich imprez moim zdaniem to powinno się ruszyć i powinny być tego więcej. W sumie jakby zebrać całą Polskę to co tydzień dzieje się coś fajnego. My np. staramy się szukać ciekawych wydarzeń rodzinnych i jeździć przynajmniej raz w miesiącu na coś takiego. Bardzo fajny portal do wyszukiwania tego typu imprez to Q-mapa już kilka rodzynków udało nam się znaleźć. Chociaż pomimo tego uważam, że i tak za mało jest takich atrakcji, dla rodzin w dużych miastach to co w całej Polsce znaleźliśmy przez Q-mapę powinno być w każdym dużym mieście.