Ciekawostka geograficzna: Aril - najkrótsza rzeka świata, o długości ledwie ok. 175 metrów, płynie przez Cassone opodal Werony we Włoszech.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Roman Szymański (gość)

zaledwie około 3 km od centrum Malcesine, miejscowości położonej nad jeziorem Garda, ma swoje źródło i ujście rzeka Aril – uważana za najkrótszą rzekę świata (przynajmniej przez Włochów). Rzeka ma długość 175 m i charakteryzuje się stosunkowo dużym oraz szybkim przepływem wody. Wpadając do jeziora Garda przepływa przez miejscowość Cassone tworząc jednocześnie wyjątkowy widok. Nic nie jest w stanie oddać panującego tu klimatu, pełnej uroku i niepowtarzalnej atmosfery. Wąskie uliczki i restauracyjki serwujące regionalne dania włoskie (warto skosztować zdrowych i smacznych potraw regionalnych, charakteryzujących się połączeniem kuchni alpejskiej ze śródziemnomorskimi smakami. Sery i wędliny z tego regionu nie mają sobie równych. Do tego wspaniałe wina i oczywiście oliwa z oliwek o niepowtarzalnym smaku), majestatyczne góry i jezioro Garda - i oczywiście przecudnej urody rzeka Aril, płynąca wartko pomiędzy kolorowymi domami.
Przebywając tutaj mamy wrażanie, że znajdujemy się w innym, jakże romantycznym świecie. Dlatego odwiedzając jezioro Garda, warto znaleźć czas i zobaczyć najkrótszą rzekę świata.
Wiecej o Gardzie w albumie: LAGO DI GARDA - ESENCJA WŁOCH !

Roman Szymański (gość)

Jezioro Garda jest największym i jednocześnie najczystszym jeziorem Włoch położonym u podnóża Alp. I właśnie zaledwie około 3 km od centrum Malcesine, miejscowości położonej nad jeziorem Garda, ma swoje źródło i ujście rzeka Aril – uważana za najkrótszą rzekę świata (przynajmniej przez Włochów). Rzeka ma długość 175 m i charakteryzuje się stosunkowo dużym oraz szybkim przepływem wody. Wpadając do jeziora Garda przepływa przez miejscowość Cassone tworząc jednocześnie wyjątkowy widok. Nic nie jest w stanie oddać panującego tu klimatu, pełnej uroku i niepowtarzalnej atmosfery. Wąskie uliczki i restauracyjki serwujące regionalne dania włoskie (warto skosztować zdrowych i smacznych potraw regionalnych, charakteryzujących się połączeniem kuchni alpejskiej ze śródziemnomorskimi smakami. Sery i wędliny z tego regionu nie mają sobie równych. Do tego wspaniałe wina i oczywiście oliwa z oliwek o niepowtarzalnym smaku), majestatyczne góry i jezioro Garda - i oczywiście przecudnej urody rzeka Aril, płynąca wartko pomiędzy kolorowymi domami.
Więcej w książce LAGO DI GARDA - ESENCJA WŁOCH