W niedzielę rusza Cinema Park, czyli sześć specjalnych sal, w których m.in. umieszczono "inteligentne fotele", poruszające się wraz z obrazem, łapiące za nogi i spryskujące widza wodą.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Cinema Park to oddziałujące na wszystkie zmysły sześciosalowe kino edukacyjne. Zaś technologicznie – Cinema Park to prawdziwa rewolucja w świecie rozrywki. Poznańskie kino jest drugim tego typu projektem w Polsce.

- Wyobraźnia to klucz do rozwoju – wyjaśnia Monika Wolska, project manager Cinema Park. - Im więcej bodźców tym większe wrażenie, dlatego seanse w Cinema Park nie są wyświetlane w jednej, a w sześciu specjalnie przystosowanych salach.

Zabawa zaczyna się w Sali Ruchu wyposażonej w „inteligentne” fotele, które poruszają się synchronicznie według obrazów wyświetlanych na ekranie. Zamontowane w Sali Ruchu siedzenia, przechylają się w różnych kierunkach, łapią za nogi specjalnymi „łapkami”, łaskoczą w plecy, emitują powiew wiatru, a nawet spryskują wodą.

W Sali 3D widzowie otrzymują specjalne okulary, dzięki którym mogą obserwować ekscytujące, trójwymiarowe obrazy. Sala Interakcji to z kolei rywalizacja o pierwsze miejsce. Quizy i testy wiedzy na wielkim ekranie, pobudzają komórki widzów do intensywnego myślenia.

W Sali Wyobraźni widzowie ze wszystkich stron otoczeni są zadziwiająco realistycznym dźwiękiem w technologii Dolby SR, dźwiękiem bez obrazu, co dodatkowo stymuluje wyobraźnię. Sala Muzyki to miejsce niesamowitej projekcji z użyciem efektów świetlnych i dymnych. Sala Inspiracji gwarantuje uczestnikom pokazu chwilę zadumy i refleksji.

Pierwszym projektem prezentowanym w poznańskim Cinema Park będzie blok zatytułowany „Królestwo zwierząt”. Trzygodzinna podróż w świat przyrody powinna zadowolić nawet najbardziej spragnionych rozrywki:

Sala 3D - Coroczne migracje ptaków
W Sali 3D założymy specjale okulary i wspólnie z kluczem ptaków wybierzemy się
w ekscytującą podróż do ciepłych południowych miejsc podczas ich corocznych migracji. Dzięki technologii trójwymiarowej wzbijemy się ponad chmury i będziemy szybować ramię w ramię z tymi fascynującymi zwierzętami. Dowiemy się, w jaki sposób pokonują tyle tysięcy kilometrów i są w stanie określić drogę oraz miejsce, do którego zmierzają. Jak udaje im się przetrwać i co sprawia, że w ogóle są w stanie oderwać się od ziemi. Zobaczymy również, w jaki sposób ludzie próbują naśladować ptaki.

Sala Wyobraźni – W dżungli Amazonii

W Sali Wyobraźni usłyszymy opowieść o przygodzie jaką przeżyła grupa przyjaciół,
których samolot rozbija się w amazońskiej dżungli. Czy ich wiedza, umiejętności
oraz odwaga wystarczą aby przetrwać w tak niebezpiecznym środowisku bez pożywienia i mapy? Ta historia oraz dźwięki jej towarzyszące stworzą zdumiewający obraz w naszej pamięci.

Sala Ruchu – W głębinach oceanu
W Sali Ruchu weźmiemy udział w podwodnej podróży po głębinach mórz i oceanów. Przemierzać będziemy te otchłanie od najzimniejszych miejsc w okolicach Arktyki
do kolorowych, tropikalnych lagun. Dzięki idealnie zsynchronizowanym z obrazem efektom specjalnym, będziemy mogli nie tylko zobaczyć to wszystko, ale również odczuć na własnej skórze. Przekonamy się, jak to jest stanąć oko w oko z wielorybem.

Sala Muzyki - Zwierzęce rozmowy
Czy kiedykolwiek chcieliście dowiedzieć się, jak porozumiewają się między sobą zwierzęta? W Sali Muzyki postaramy się nauczyć Was, jak prawidłowo odczytywać odgłosy przez nie wydawane. Co chcą nam przekazać poprzez warczenie, skowytanie, wycie czy ćwierkanie. A jak już się nauczymy języka, którym zwierzęta się komunikują, porozmawiamy z nimi. Co Wy na to?

Sala Interakcji – Akademia Zwierząt
W Sali Interakcji będziemy uczestniczyć w interaktywnej grze, podczas której odpowiemy na wiele interesujących pytań dotyczących zwierząt. Dowiemy się, które z nich są największe i najmądrzejsze oraz najbardziej dzikie i niebezpieczne. I kto wie? Może ty zostaniesz zwycięzcą…

Sala Inspiracji - Gatunki zagrożone
W Sali Inspiracji pokażemy film o małych orangutanach, które zostały uratowane przez ludzi. Zobaczymy jak niczym dzieci uczą się stawiać pierwsze kroki, nabywają nowe umiejętności, które pozwolą im przetrwać w dzikiej dżungli – ich naturalnym środowisku. To poruszająca opowieść o ludziach, którzy całe swoje życie poświęcają ratowaniu ginących gatunków zwierząt. Dowiemy się jak poważnym problemem jest niszczenie ich środowisk naturalnych.

Pierwsze seanse poznańskiego Cinema Park mieszczącego się w kompleksie Cinema City – Kinepolis już w niedzielę! Początek o godz. 11, 12 i 13. Indywidualny bilet na blok „Królestwo Zwierząt” kosztuje 30 zł. Rezerwacji biletów można dokonać poprzez stronę internetową www.cinemapark.pl lub telefonicznie 0-61 871 56 65, 0-61 871 56 66

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!