Cracovia - Lech Poznań 1:0. Nieudany debiut Adama Nawałki - oto nasze oceny gry lechitów

Karol Maćkowiak
Gra poznańskiej obrony znów daleka była od ideału.
Gra poznańskiej obrony znów daleka była od ideału. Anna Kaczmarz
Zmiana trenera w Lechu Poznań na razie nie pomogła - w pierwszym meczu pod wodzą Adama Nawałki Kolejorz przegrał na wyjeździe z Cracovią 0:1.. Kto z lechitów zagrał najlepiej, a kto najsłabiej? Oto nasze oceny.

Oceny w skali od 1 do 10:

JASMIN BURIĆ 5

W pierwszej połowie zaliczył pusty przelot, co mogło skończyć się golem. Później przy strzale z ostrego kąta zachował się niezbyt pewnie - wówczas jednak mu się upiekło i rywale nie potrafili wykorzystać tych pomyłek. Nie ponosi winy za straconą bramkę.

MARCIN WASIELEWSKI 3

Wrócił na prawą obronę i niestety stały się widoczne jego mankamenty - problemy z ustawieniem, problemy z dokładnym podaniem w ofensywie, czy zbyt chaotyczne zachowanie, gdy przeciwnik ma piłkę. Chyba powinien skupić się na defensywie, bo pod polem karnym rywali, nie daje drużynie zbyt wiele...

RAFAŁ JANICKI 5

W porównaniu do Vujadinovicia zagrał dobry mecz. Sprawiał wrażenie solidnego, nie przytrafiały mu się pomyłki. Wygląda na to, że na dłużej zagości w wyjściowym składzie Kolejorza.

NIKOLA VUJADINOVIĆ 4

Ostatni raz w wyjściowym składzie był w sierpniu... Już w 16. min. jego gapiostwo powinno skończyć się bramką dla gospodarzy. Praktycznie w każdej akcji w obronie, w której brał udział, widać było jego niepewność. Potrzebuje więcej gry, by zyskać pewność siebie.

WOŁODYMYR KOSTEWYCZ 5

W obronie trudno mu cokolwiek zarzucić, natomiast w przodu nie był sobą. Jego dośrodkowania, a nawet krótkie podania nie docierały do celu. Bez wątpienia stać go na więcej, to był przeciętny mecz Ukraińca.

MACIEJ MAKUSZEWSKI 4

Miał o tyle trudne zadanie, że nie mógł w ofensywie liczyć na wsparcie Wasielewskiego. W pierwszej połowie błysnął akcją, gdy dobrze minął obrońcę, uderzył, lecz niestety w środek bramki. Po przerwie niewidoczny i szybko zmieniony.

ŁUKASZ TRAŁKA 4

Przed przerwą parę razy starał się pokazać, że rządzi w środku pola i... to wszystko, co możemy pozytywnego powiedzieć o jego występie. Łagodnie rzecz ujmując, nie zaliczył dobrego meczu.

PEDRO TIBA 5

Od początku meczu starał się brać na siebie ciężar rozgrywania akcji - często schodził do obrońców, by rozegrać, próbował rozbić środek Cracovii, tyle że w większości podawał do tyłu lub do boku. Brakuje mu ostatnio nieco kreatywności, zagrania, którym mógłbym zaskoczyć obronę rywala. Wspierał jak mógł Trałkę w środku pola.

DARKO JEVTIĆ 4

Początek meczu miał niezły, a później z każdą minutą było coraz gorzej. W drugiej połowie zaliczył już w zasadzie tylko pojedyncze dobre zagrania. Kibice wymagają od niego więcej.

KAMIL JÓŹWIAK 5
W meczach młodzieżowej reprezentacji prezentował się bardzo dobrze i tę dyspozycję starał się przenieść na spotkania ligowe. Wszędzie było go pełno, próbował dryblować, współpracować z Kostewyczem, natomiast brakowało w jego grze nieco konkretów - dokładnych dośrodkowań czy strzałów.

CHRISTIAN GYTKJAER 4

Już w 3. min. mógł trafić do siatki, lecz fatalnie zmarnował sytuację bramkową. Nie był to jego dzień - tym razem zbyt wiele piłek tracił, nie potrafił przy niej się zbyt długo utrzymać, wydaje się, że brakowało mu koncentracji.