Rzeźby Magdaleny Abakanowicz na Cytadeli w Poznaniu po raz drugi zostały przybrane w koszulki i swetry przez anonimowych performerów.

Żeliwne postaci, stojące w parku na Cytadeli w Poznaniu, składają się na rzeźbę „Nierozpoznani” Magdaleny Abakanowicz.

Zobacz też: Cytadela w Poznaniu - Park pełen mało znanych rzeźb [ZDJĘCIA]

- Moim zdaniem akcje ubierania rzeźb, które są dość powszechne, są wyrazem potrzeby oswojenia sztuki, która jest niezrozumiała dla odbiorcy. W ten sposób nie rozumiejąc przekazu artysty w danym dziele, zaczynamy być bliżej tego dzieła. Jednocześnie autor czy autorzy ubierania rzeźby mieli przy tym sporo radości i zabawy, a że nie jest to trwała zmiana, to nie ma w tym nic złego. Czasami takie przyziemne potraktowanie podniosłego tematu jest potrzebne dla rozluźnienia i przyswojenia przekazu poważnej sztuki – mówi Maria Mileńko, poznańska artystka, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na poznan@naszemiasto.pl, dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na facebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!