Czy 15 sierpnia sklepy będą otwarte? [ŻABKA, BIEDRONKA, LIDL] Czy 15 sierpnia sklepy będą otwarte? [ŻABKA, BIEDRONKA, LIDL]

Czy 15 sierpnia sklepy będą otwarte? [ŻABKA, BIEDRONKA, LIDL] (© Anna Kaczmarz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czy 15 sierpnia otwarta będzie Biedronka, Lidl, Żabka, Tesco oraz inne markety? Sprawdźcie, gdzie w Poznaniu w święto Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego zrobimy zakupy.

15 sierpnia obchodzone jest Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny zwane też Świętem Matki Boskiej Zielnej. Zgodnie z ustawą jest to dzień wolny od pracy.

Sklepy zamknięte 15 sierpnia 2017


Zamknięte będą wszystkie galerie handlowe jak Stary Browar, M1, Plaza, Posnania czy Pestka. Zakupów nie zrobimy też sklepach, których pracownicy pracują w oparciu o umowę o pracę. Oznacza to, że 15 sierpnia zamknięte będą między innymi markety sieci:
-Lidl
-Biedronka
-Tesco
-Kaufland
-Carrefour
-Piotr i Paweł

Sklepy otwarte 15 sierpnia 2017


15 sierpnia otwarte mogą być sklepy, w których pracują osoby zatrudnione na umowę zlecenia. Otwiera to furtkę sklepom osiedlowym i działającym w ramach franczyzy jak Żabka, Freshmarket czy Lewiatan. W tym wypadku decyzja czy w Święto Matki Boskiej Zielnej będzie można zrobić w nich zakupy, należy do właściciela lub osoby prowadzące placówkę. Większość z nich korzysta z tej możliwości, gdyż dni ustawowo wolne od pracy są dla nich idealnym momentem, by przyciągnąć klientów, którzy w innym wypadku wybraliby duże markety.

Trzeba się jednak liczyć z tym, że nawet jeśli sklep będzie otwarty, to działać może w innych godzinach niż zazwyczaj. Na przykład Żabki i Freshmarkety, których franczyzobiorcy zdecydują się pracować 15 sierpnia, otwarte będą w godzinach: 9.00-19.00 lub 11.00-21.00. W przypadku pozostałych sklepów na pewno sierpnia sprzedawcy wywieszą odpowiednie ogłoszenie.

Zobacz też: Jakie mogą być skutki zakazu handlu w niedzielę?

(Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press)

Źródło: Głos Wielkopolski - Sklepy 15 sierpnia: Czy Lidl, Biedronka, Żabka i inne markety będą otwarte w Matki Boskiej Zielnej?

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Biznes

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!