(© 123rf)

Obserwacja otoczenia i wyciąganie wniosków z cudzych zachowań w taki sposób, aby zmodyfikować własne może być metodą na sukces. Dowiedz się, dlaczego.

Sposób, w jaki jesteśmy odbierani przez otoczenie ma znaczenie dla większości ludzi – tylko nieliczni mogą szczerze powiedzieć, że nie obchodzi ich opinia innych osób na swój temat. Stosunkowo wąską grupę stanowią również osoby szczególnie wyczulone na ocenę osób postronnych, czyli jednostki o wysokiej samoświadomości publicznej. Ich cechą jest tak zwana obserwacyjna samokontrola, czyli tendencja do dostosowywania swoich zachowań do konkretnej sytuacji w celu uzyskania dobrego wizerunku publicznego. Umiejętność rozpoznania prób manipulacji sprawia, że łatwo zdobywają pozycje przywódcze.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Porady

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!