Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 40 uznali, że jednodniowa coroczna akcja "Sprzątanie świata to za mało. Uzbrojeni w worki i rękawiczki wyruszyli w środę porządkować Chwaliszewo.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Co roku w poznańskich szkołach organizowana jest akcja "Sprzątanie świata". Jednak nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 40 na Chwaliszewie wraz z uczniami stwierdzili, że jeden dzień w roku to za mało, aby sprzątnąć tonącą w śmieciach dzielnicę. Dlatego w środę, 17 czerwca szkoła wzięła udział w akcji pod hasłem „Czysta droga do szkoły”.

Inicjatorem wielkiego sprzątania tej nadwarciańskiej dzielnicy Poznania jest Stowarzyszenie Chwaliszewo. Nauczycielom bardzo spodobał sie ten pomysł, również uczniowie z entuzjazmem podeszli do tego zadania. Większość z nich mieszka w okolicy Chwaliszewa i widząc jak bardzo jest zaśmiecona, chcą przywrócić jej dawny blask.

W sprzątaniu jednej z najbardziej zapomnianych i zaniedbanych dzielnic miasta brały udział dzieci z klas od drugiej do szóstej. Obszar tych działań obejmował teren od boiska szkolnego aż po ul. Ewangelicką i okolice Warty. Choć sprzątanie zajęło zaledwie 2 godziny to rezultaty są widoczne: ulice i skwery zrobiły się znacznie czystsze, a po akcji pozostała góra śmieci w foliowych workach.
Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!