W poniedziałek rozpoczyna się ostatni z remontów zaplanowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego na ten rok. To warte 2,5 miliona złotych prace na torowisku biegnącym ul. Dąbrowskiego, na odcinku od ul. Mickiewicza do Rynku Jeżyckiego.

Prace będą wykonywane w dwóch etapach, tak by ulica Dąbrowskiego była przejezdna dla samochodów chociaż w jednym kierunku. Dla pojazdów MPK remontowany odcinek Dąbrowskiego będzie całkowicie nieczynny.

Swoje trasy zmienią więc linie tramwajowe nr 17 i 18. Od 18 września pojadą one objazdem ulicami Kraszewskiego - Zwierzyniecką - Święty Marcin i Gwarną. Z kolei już w nocy z 17 na 18 września zmienioną trasą pojadą autobusy nocne linii nr 236 oraz 246. Objazd dla obydwu wytyczono przez przystanki "Zwierzyniecka" i "Kraszewskiego".

Prace na ul. Dąbrowskiego mają się zakończyć pomiędzy połową a końcem listopada. Na torowisku położona zostanie nowa, asfaltowa nawierzchnia. Robotnicy wymienią też słupy trakcyjne, druty i osprzęt torów. Prędkość, którą będą osiągać tramwaje na tym odcinku wzrośnie z 15 km/h do 30-40 km/h. Ma się także poprawić wygłuszenie torów.

Również w poniedziałek pasażerów czekają kolejne zmiany w okolicach ul. Gwarnej i 27 Grudnia - tam z kolei kończą się remonty.

I tak tramwaje linii nr 5 oraz 16 w kierunku Górczyna i os. Jana III Sobieskiego wrócą na stałe trasy przez most św. Rocha i plac Wolności. "Piątki" pojadą ul. Gwarną, a "szesnastka" wróci na ul. Fredry. Z kolei w przeciwnych kierunkach tramwaje będą kursować jak obecnie.

Tramwaje linii nr 9 zamiast do pl. Wielkopolskiego dojeżdżać będą do Gwarnej. Zmiany będą także na linii nr 13 - tramwaje nie pojadą już przez Fredry i Most Teatralny, ale przez Św. Marcin i Gwarną. "Trzynastki" nadal kursować będą na trasie Junikowo - pl. Wielkopolski.

Pasażerowie korzystający z nocnej linii nr 201 muszą pamiętać, że dotychczasowy objazd od poniedziałku obowiązywać będzie tylko w kierunku os. Lecha.

Nadal jeździć będą linie wahadłowe nr 23 i 29.

Zmiany także dla kierowców

Początek remontu na Dąbrowskiego to także początek utrudnień dla kierowców. W czasie prac ul. Dąbrowskiego na odcinku od Mickiewicza do Kraszewskiego stanie się jednokierunkowa. Samochody będą jeździć od centrum w kierunku rynku Jeżyckiego.

Z kolei jadący w kierunku centrum będą musieli skręcić w lewo w ul. Kościelną, albo w prawo w Kraszewskiego. Objazd zamkniętego odcinka wyznaczono ulicami Kościelną, Poznańską i Roosevelta.

Remont podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym z nich prace prowadzone będą na jezdni południowej i w pasie zieleni. Dlatego też południowy odcinek ul. Kochanowskiego od Słowackiego do Dąbrowskiego stanie się dwukierunkowy (bez możliwości wjazdu w Dąbrowskiego). Częściowo niedostępne będą miejsca parkingowe.

W drugim etapie, czyli od około 18 października dwukierunkowe będą ul. Strzałkowskiego i północny odcinek Kochanowskiego. Również niemożliwy będzie skręt w Dąbrowskiego, a niedostępna część miejsc parkingowych. W czasie prac wyznaczone jednak będą dodatkowe miejsca na odcinku Dąbrowskiego, niedaleko rynku Jeżyckiego.

***
Zobacz też:
Św Marcin zamknięty - kierowcy się gubią...

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!