Damian Kluczyk z Ostrowa Wielkopolskiego z czasem 36:26,89 wygrał niedzielny bieg na 10 kilometrów "Dyszka Pięciu Stawów" ze startem i metą w Jankowie Przygodzkim. Drugi do celu dobiegł Michał Przerwa (37:10,71) z Odolanowa, a trzeci był Błażej Kaniewski (38:03,05) z Raszkowa.

W kategorii "Open kobiet" najlepszy czas zanotowała Monika Jadczak z Krotoszyna (48:28,76), za nią uplasowały się jeszcze Kamila Grzegorowska z Jankowa Przygodzkiego (50:49,90) i Katarzyna Wojtaszek z Tarchał Wielkich (52:49:90).

Natomiast najlepszy czas wśród reprezentantów gminy Przygodzice (zarówno w kat. panów, jak i pań) uzyskało małżeństwo: Marcin i Kamila Grzegorowscy (40:49,04 i 50:49,90) z Jankowa Przygodzkiego. W tym dniu, w osobnym biegu, swoją kondycję sprawdzili także policjanci, strażacy, nauczyciele, również dzieci i młodzież.

Na szczególną uwagę zasługuje postawa i kondycja seniorów z kategorii M70 - Leona Wawrzyniaka, Zenona Czystego i Edwarda Gozdowskiego z KS Maraton Ostrów Wlkp.

Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi puchary i upominki. Imprezie towarzyszył festyn rodzinny pod hasłem „Święto Jankowa Przygodzkiego”, w ramach którego popisy na scenie dali przedszkolacy z Przedszkola „Bajka” i uczennice Zespołu Szkół. Dzieci mogły skorzystać z wielu darmowych atrakcji.

Uczestników biegowych zmagań dekorowali: dyr. szkoły w Jankowie Przyg. Barbara Szymanowska, wójt Krzysztof Rasiak, sołtys Wiesław Witek, radny Krystian Piasecki i asystent senatora Łukasza Mikołajczyka - Dawid Korzeniewski.

W organizację imprezy włączyli się strażacy z miejscowej OSP, którzy wraz z policją zajęli się zabezpieczeniem trasy, rozstawieniem kurtyn wodnych. Strażakom z Jankowa pomogli druhowie z OSP w Dębnicy.
Przedsięwzięcie zorganizowała Szkoła Podstawowa w Jankowie Przygodzkim i miejscowe sołectwo we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Społeczności Wiejskiej Gminy Przygodzice, które na realizację zadania otrzymało dofinansowanie w ramach otwartego konkursu ofert Gminy Przygodzice.
Podobnie jak przed rokiem, trasa drugiej edycji "Dyszki" wiodła przez malownicze tereny Doliny Baryczy - Janków Przygodzki, Trzcieliny i Dębnicę.
Kierownikiem biegu i jego pomysłodawcą jest Marcin Borecki. W to przedsięwzięcie zaangażował się także sołtys Wiesław Witek.
Imprezę zorganizowano na okazałym obiecie sportowym szkoły i GLKS "Barycz".
Pełne wyniki biegu opublikowano na www.chronotex.pl.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!