Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Główna Komisja Sportu Żużlowego ogłosiła terminarze pierwszej i drugiej ligi. Na zapleczu ekstraligi rywalizować będzie tylko siedem zespołów, ponieważ ROW Rybnik nie otrzymał licencji. W takiej sytuacji w każdej kolejce jedna z drużyn będzie pauzować. Żadna z ekip bezpośrednio nie spadnie też do niższej klasy rozgrywkowej.

Już na inaugurację rozgrywek - 9 kwietnia - dojdzie do pierwszoligowych derbów Wielkopolski. Na torze w Pile miejscowa Polonia zmierzy się ze Startem Gniezno. Bardzo ciekawie będzie również w Ostrowie, gdzie beniaminek podejmować będzie jednego z głównych kandydatów do awansu - GTŻ Grudziądz.

W lany poniedziałek swoje rozgrywki zainauguruje również druga liga. W niej o punkty walczyć będzie sześć drużyn, tym razem tylko polskich. I w tym przypadku w pierwszej serii spotkań dojdzie do meczu derbowego, bowiem do Poznania przyjedzie Kolejarz Rawicz.

W obu ligach po rozegraniu rundy zasadniczej nastąpi faza play-off, wzorowana na dotychczasowej rywalizacji w ekstralidze. O awans walczyć zatem będzie sześć czołowych ekip (1-6, 2-5, 3-4), po czym zwycięzcy pierwszej rundy oraz najlepsza z drużyn pokonanych przystąpią do półfinałów. Wygrani z tej rywalizacji pojadą w finałowym dwumeczu, którego triumfator zapewni sobie awans. Pokonany będzie natomiast jeszcze szukał swojej szansy w meczach barażowych z przedostatnią ekipą z wyższej ligi.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!