(© okładka płyty "Dlaczego nie" zespołu Dagadana)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

"Dlaczego nie", czyli najnowsza płyta zespołu Dagadana, została doceniona przez brytyjski portal WorldMusic. Krążek znalazł się na ósmym miejscu wśród 20 innych wydawnictw na liście najlepszych albumów roku 2011.

Zobacz też: Kiribati: Nowy teledysk zespłou Dagadana z Poznaniem w tle

- Jesteśmy bardzo szczęśliwy i chcemy się ta radością podzielić! - mówi Dagmara Gregorowicz, poznanianka i wokalistka Dagadany.

W rankingu WorldMusic znalazły się wydawnictwa z całego świata. Portal oceniał ogólne wrażenie, kreatywność, muzykalność, produkcję, spójność, oryginalność, i wizję. A także to nieuchwytne „coś”, co czyni płytę wyjątkową.

Polsko-ukraińskie trio tworzy mieszankę, którą bez wątpienia można nazwać world music. Klimaty etniczne i folk zgrabnie łączą z jazzem i elektroniką.

Album "Dlaczego nie" promuje utwór "Kiribati", do którego teledysk kręcony był na poznańskich Jeżycach.Partnerem płyty i trasy koncertowej "Dlaczego nie" jest m.in. Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Pełna lista TOP 20 Best World Music albums of 2011 TUTAJ

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!