Dni Ułana w Poznaniu to impreza popularyzująca tradycje kawalerskie. Odbywa się od 1986 roku. Towarzyszy obchodom Święta 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Kawalerzyści świętowanie rozpoczęli w piątek, 25 kwietnia w Wędrzynie. Dni Ułana w Poznaniu potrwają od 1 do 4 maja.

Z regionu

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

żołnierz (gość) (rrrrrr)

Znak Pułkowy, nie jest fundowany przez dowódcę (bo jakim prawem i z jakich funduszy?). Przyznanie prawa do jego noszenia to jedno, a fizyczne nabycie Znaku to drugie. Nie wiem kim jest osoba o podpisująca się jako "rrrrrr", ale swoją wypowiedzią dowodzi, że nie rozumie dość prostych zasad związanych z funkcjonowaniem tego typu wyróżnień. Mam tylko nadzieję, że nie jest nikim z wyróżnionych, bo taka wypowiedź automatycznie dyskwalifikuje tę osobę i powinna być powodem odebrania prawa do noszenia Znaku.

Polak (gość)

kompletna degradacja wartości = KUPIĘ SOBIE MEDAL / ORDER. Oto, gdzie jesteśmy.Na dnie.

rrrrrr (gość)

wreczenie odznak za ktore zolnierz sam musial sobie zaplacic!!!!!!! wielkie mi wydarzenie!!! Jak juz chca wreczac komus odznaki to niech za nie zaplaca a nie zolnierze z wlasnej kieszeni na to wykladaja i do niczego mu to nie jest potrzebne!!