Wiosna i lato w powiecie chodzieskim zapowiadają się bardzo koncertowo. Poszczególne gminy prześcigają się w zorganizowaniu ciekawszych imprez plenerowych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wiosna i lato w powiecie chodzieskim zapowiadają się bardzo koncertowo. Poszczególne gminy prześcigają się w zorganizowaniu ciekawszych imprez plenerowych. Okazuje się, że mieszkańcy powiatu będą mieli gdzie miło spędzić czas.
Niewątpliwie wielkim przedsięwzięciem będzie koncert, wszystkim znanej Doroty Rabczewskiej, czyli Dody, która wystąpi już 9 maja o godzinie 20:00 na plaży w Margoninie. Organizatorzy liczą na to, że koncert będzie cieszył się tak samo dużym zainteresowaniem, jak ubiegłoroczny występ grupy Feel i zespołu Łzy.
W tym roku gorszy nie ma zamiaru być Szamocin, który dla wielbicieli muzyki pop, przygotowuje koncert Stachurskiego. Występ ten odbędzie się 29 maja w ramach Szamocińskich Dni Muzyki. Dzień później będzie można podziwiać natomiast wykonawców specjalizujących się w muzyce folklorystycznej, którzy będą walczyć o herbowe jabłko.
Na 26 kwietnia w Sza-mocinie przewidziano Festiwal Piosenki Ludowej, a 2 maja w Lipiej Górze odbędzie się Powiatowy Festiwal Piosenki Strażackiej. W tym roku także szamocińska biblioteka będzie obchodzić swój wyjątkowy dzień. 8 maja przypadać będzie bowiem 60 – lecie istnienia placówki, które zostanie połączone z Powiatowym Dniem Bibliotekarza.
Z kalendarza chodzieskich imprez nie zniknęły oczywiście cztery najważniejsze imprezy, które każdego roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jako pierwsi na scenę wyjdą miłośnicy gry na gitarze, którzy spotkają się na XII Ogólnopolskim Konkursie “Bliżej Gitary”. Tradycyjnie już pod koniec czerwca (od 25 - 27), odbędzie się natomiast XVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, a zaraz po jego zakończeniu (od 28 czerwca do 11 lipca), trwać będą Ogólnopolskie Dziecięce Warsztaty Muzyczne „Mar-gonin w Chodzieży”.
Miłośnicy jazzu swoje święto będą w tym roku obchodzić od 19 lipca do 1 sierpnia, bowiem właśnie w tych dniach trwać będą Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe. Na chodzieskich imprezach nie zabraknie zapewne gwiazd, ale oficjalnie jeszcze nie wiadomo kto wystąpi.
W Budzyniu natomiast już dziś trwają przygotowania do weekendu majowego. 1 maja Dom Kultury zaprasza wszystkich na zabawę do „Ogródka u Antosia”, gdzie odbędą się występy i zabawa.
5 i 6 czerwca trwać będzie święto miejscowości, czyli „Dni Budzynia”. Wiadomo, że będzie sporo dobrej muzyki i humoru. Zorganizowana zostanie druga część kabaretu Stasiaka, nie zabraknie występów dzieci i młodzieży, biegu budników i występu latynowskiego zespołu.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!