Jeśli masz ochotę potańczyć i to nie tradycyjnie, na imprezie albo kursach, lecz na łące i z rodziną - to ta inicjatywa na pewno Cię zainteresuje.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W piątek obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Rodziny. To święto zainspirowało członków Stowarzyszenia Klanza do przygotowania wydarzenia na placach różnych miast w Polsce.

- Chcemy zaprosić do wspólnego zatańczenia prostych tańców integracyjnych, szczególnie rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami, studentów, osoby starsze. Pod kierunkiem profesjonalnych animatorów Klanzy pragniemy poprzez taniec zwrócić uwagę na często nieuświadomioną potrzebę bycia razem w ciekawym atrakcyjnym miejscu, wiosną, w niezwykły, odświętny sposób - informuje Agnieszka Kaczmarczyk z poznańskiej Klanzy, organizatorka imprezy.

W roku ubiegłym taka impreza odbyła się na poznańskiej Cytadeli przy współudziale Urzędu Miasta i spotkała się z dużym zainteresowaniem poznaniaków.

- Setki osób uczestniczyło w naszej inicjatywie. Nawet ci, którzy wybrali się tam po prostu na spacer dołączały do nas. Dlatego nie obawiamy się niskiej frekwencji. Mamy nadzieje, że w tym roku będzie jeszcze więcej chętnych. - mówi Agnieszka Kaczmarczyk.

Klanza chce się wpisać ze swoją akcją w obywatelską Inicjatywę RAZEM ’89, mającą na celu obchody dwudziestej rocznicy przemian 1989 roku.
- Chcemy, aby ten dzień stał się również radosnym świętem wygranej 20 lat temu wolności. Dlatego hasłem przyświecającym 2 Ogólnopolskiemu Dniu Tańca z Klanzą uczyniliśmy słowa „Cieszmy się z wolności tańcząc. 20 lat wolnej Polski, 20 lat Klanzy” - mówi organizatorka inicjatywy.
Klanza już za rok będzie świętować swoje 20 lat działalności.

Impreza odbędzie się Na Cytadeli w pobliżu Dzwonu Pokoju 15 maja i potrwa od godziny 17 do 18.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!