Ekologiczne gry i gadżety, a dla najwytrwalszych zbieraczy makulatury wycieczka po pawilonie zwierząt zmiennocieplnych. Dołącz do naszej akcji "Drzewko za makulaturę" i przyjdź w sobotę na piknik do Starego Zoo.

Drzewko za makulaturę - w sobotę przyjdź na piknik do Starego Zoo


W ten weekend warto zarezerwować sobie wczesne sobotnie (12 kwietnia) popołudnie i spędzić go razem z nami na rodzinnej, ekologicznej akcji "Drzewko za makulaturę". Za każde pięć kilogramów starych, niepotrzebnych papierów będzie można otrzymać sadzonkę. Mamy do rozdania sosny, świerki, lipy, brzozy, a także tuje, cyprysiki i jałowce.

Co prawda, limit to 5 drzewek, ale na pewno zdarzą się rekordziści, którzy przyniosą więcej niż 25 kilogramów makulatury. Każdy, kto do Starego Zoo przyniesie co najmniej 50 kilogramów papierzysk, otrzyma w prezencie darmową, rodzinną wejściówkę do pawilonu zwierząt zmiennocieplnych.

Dzieci będą mogły skorzystać z wielu atrakcji. Darmowe przejażdżki kucykiem odbywać się będę od godziny 11 do 13. Również w tym czasie goście zoo będą mogli poznać... jego mieszkańców. Przygotowano pokaz żywych zwierząt. Jaszczurki, żółwie, a nawet węże czekają na małych poznaniaków, którzy będą mogli ich dotknąć i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

W trakcie trwania akcji "Drzewko za makulaturę" nie może oczywiście zabraknąć ekologicznych gier i zabaw. Od godziny 10 do 14 na terenie ogrodu zoologicznego trwać będą warsztaty twórczego recyklingu "Eko jest spoko". Ich uczestnicy wykonają pomysłowe dekoracje. Instruktorka Monika Krusiewicz wykona z dziećmi recyklingowe zoo oraz eko-biżuterię.

Partnerami akcji Głosu Wielkopolskiego i Naszego Miasta są Stare Zoo, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Wielkopolski Zespół Parków Krajobrazowych i firma Stena Recycling. Akcja jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Drzewko za makulaturę - CZYTAJ WIĘCEJZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!