Barwne opowieści o historii jazzu przeplatane graniem najbardziej popularnych standardów - tak wyglądały warsztaty muzyczne dla uczniów Zespołu Szkół Komunikacji.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Początkowo miały to być warsztaty poświęcone grze na szkockich dudach. Jednak ich organizator musiał pilnie wyjechać, prosząc o zastępstwo znanego muzyka jazzowego Krzysztofa Powalisza z zespołu Swing Combo. Oczywiście o szkockich dudach już nie mogło być mowy, w zamian odbyła się fascynująca podróż po historii jazzu.

Krzysztof Powalisz zaczął przygodę z jazzem już w czasach okupacji, gdzie brał prywatne lekcje gry na trąbce i fortepianie.O jazzie i swoich doświadczeniach w muzyce opowiadał Krzysztof Powalisz. O godz. 10.00 zaczęli zbierać się uczniowie. Z zainteresowaniem i wielką pasją uczniowie słuchali ciekawostek oraz opowiadań z życia artystów. Podczas wykładu muzycy zagrali 3 utwory, w tym jeden improwizowany, gdyż jak to powiedział Krzyszof Powalisz: „duchem jazzu jest spontaniczność”.

Czy muzykowi udało się przekonać uczniów do jazzu? Można w to wątpić. Jazz nie jest muzyką łatwą i wymaga pewnego przygotowania także od odbiorcy.

Warsztaty zorganizowano w ramach Urodzin Ulicy Fredry, których patronem medialnym jest portal MM Moje Miasto Poznań.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!