Duofootball, czyli piłka "dwóch na dwóch'

wellington
wellington
Szybka wymiana piłki, duża ilość bramek - to cechy duofootballu, nowej odmiany piłki nożnej. Turniej w tej dyscyplinie odbył się w Tarnowie Podgórnym.

Duofootball  zdobywa coraz większą popularność w Europie. Pierwsze mecze rozgrywane były w Europie Zachodniej przy okazji większych imprez (Mistrzostwa Świata w Niemczech, Europy, finały Ligi Mistrzów, finały Pucharu UEFA) i były idealnym sposobem dla kibiców na aktywne spędzanie czasu przed samymi meczami. W związku ze zwiększającym się zainteresowaniem zaczęto organizować turnieje, już bez podpierania się dużymi imprezami.

Pierwszy DUOFOOTBALL 90minut.org CUP odbył się 30-31 maja 2009 roku w Tarnowie Podgórnym koło Poznania i spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 46 drużyn (duetów piłkarskich) – w tym młodzi zawodnicy Sportingu Lizbona, którzy przebywali w tym czasie na zgrupowaniu w Tarnowie Podgórnym. Drużyny walczyły ze sobą zawzięcie o każdy punkt. Za tym, że duofootball to szybka, dynamiczna gra, w której nie ma miejsca na grę na czas, bezbramkowe remisy i długie wymiany podań przemawiają fakty - zwycięska drużyna Classic 1 w 13 meczach zdobyła 167 bramek!

Mecze rozgrywane były na boisku o wymiarach 8 x 12 m, otoczonym bandami o wysokości jednego metra. Bramki miały wymiar 2 x 1,2 m, a drużyny składały się z 2 zawodników podstawowych i 2 rezerwowych. Jeden mecz trwał 7 minut.. Ciekawostką może być fakt, że w duofootball obowiązuje całkowity zakaz gry wślizgiem.

- Chcieliśmy pokazać, że duofootball to świetna zabawa i ciekawa alternatywa na aktywne spędzenie wolnego czasu. Stwierdzam, że to się nam udało w 100 proc.” – powiedział po zakończeniu turnieju Hubert Marchewka, przedstawiciel marek RazorPit® oraz 90minut.org, które były jednymi ze sponsorów Duofootball Cup.

Kolejna edycja Duofootball Cup odbędzie się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.