Kładka dla pieszych według Trigranitu Kładka dla pieszych według Trigranitu

Kładka dla pieszych według Trigranitu. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy dworca i galerii handlowej prezentowano taką wizualizację kładki! (© wiz. trigranit)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trigranit chciałby zacząć budowę kładki dla pieszych łączącej Dworzec PKP Poznań Główny z miastem jeszcze w tym roku. Rozpoczęcie prac budowlanych trzeba będzie jednak skorelować z planowaną budową nowego obiektu, w którym mieścić się będą biura i hotel.

Przypomnijmy, iż w marcu Trigranit sprzedał galerię Poznań City Center, a kwestia rozpoczęcia postawienia nowego budynku nieco się skomplikowała, mimo iż wydane zostało pozwolenie na budowę.

Zobacz też: Dworzec PKP Poznań Główny nie spodobał się posłowi [ZDJĘCIA]

- Termin budowy kładki wymaga uzgodnienia z PKP oraz integracji z planami budowy nowego budynku - zaznacza prezes Tomasz Lisiecki.

Trzeba wykonać nowe ekspertyzy stanu technicznego starego dworca. Wiadomo, że te którymi dysponuje PKP, nie są aktualne. Wynika z nich, że stan budynku jest zły. Nadto miejski konserwator zabytków domaga się zachowania reliefu z roku 1962, autorstwa Edmunda Łubowskiego, a także odtworzenia przedwojennej ceglanej fasady dworca z arkadowym portykiem. Zachowane mają być również oryginalne, boczne, ceglane elewacje.

- Część ściany z reliefem można wyciąć i wyeksponować w innym miejscu - mówi Tomasz Lisiecki.

Zobacz też: Dworzec PKP Poznań Główny - Kwiaty na pożegnanie starego budynku [ZDJĘCIA]

Trigranit przed rozpoczęciem budowy kładki zamierza uzyskać warunki zabudowy na teren po starym dworcu i ustalić warunki budowy z miastem, które jest właścicielem ul. Dworcowej.

Skomentuj:

Dworzec PKP Poznań - Budowa kładki jeszcze w tym roku?Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacjiZ regionu

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Panda (gość)

Jak to? To stary dworzec nie będzie remontowany? Czyż to nowe nie miało być tylko tymczasową / pomocniczą budowlą imitującą niektóre funkcje głównego dworca kolejowego?

prawie 100-letnia babcia (gość)

Dziękujemy juz rtigranitowi - chcemy d w o r c a, a nie tylko punktu sprzedazy biletów, z nieczynnymi schodami "ruchomymi" i tajemniczymi dojściami do peronów. Paranoja!!!!!