Dworzec Główny PKP w Poznaniu: Będą schody ruchome w obie strony! Dworzec Główny PKP w Poznaniu: Będą schody ruchome w obie strony!

Dworzec Główny PKP w Poznaniu: Będą schody ruchome w obie strony! (© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na dworcu Poznań Główny w końcu będą ruchome schody w obie strony! Spółka PKP S.A ogłosiła przetarg na wymianę schodów na perony 1,2 i 3 ze stałych na ruchome.

Schody ruchome w obie strony na dworcu Poznań Główny w Poznaniu mają pojawić się jeszcze w tym roku! Spółka PKP S.A. ogłosiła przetarg 23 lipca. Oferty składać można do 7 sierpnia. Firma, która wygra przetarg, będzie miała 4 miesiące na zrealizowanie projektu, dlatego jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku będziemy mogli zjechać schodami z hali dworca na peron.

Dotychczas brak ruchomych schodów w dół tłumaczono za wąskimi peronami oraz wymogami bezpieczeństwa. Okazało się jednak, że zamontowanie schodów jest możliwe i bezpieczeństwu nie zagraża.

Nowy dworzec Poznań Główny od początku wzbudza kontrowersje - wielu poznaniaków uważa, że to jedynie przybudówka do galerii handlowej. Zdarza się także, że przeszklony sufit przecieka. Duże emocje budzi sposób dojścia do dworca - najkrótsza droga do dworca przebiega przez przejście podziemne i galerię handlową. Zbudowania przejścia dla pieszych z przystanków tramwajowych na ul. Matyi do dworca PKP domagają się aktywiści. Skrócenie drogi na dworzec obiecał także prezydent Jacek Jaśkowiak. Obietnicy chyba dotrzyma - w sierpniu ma zostać ogłoszony przetarg na wybudowanie przejścia dla pieszych w tym miejscu.

CZYTAJ TAKŻE: Poznań Główny: Przejście dla pieszych przy dworcu może powstać jeszcze w tym roku

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Marcin W (gość)

Schody ruchome - tak! Ale potrzebne są także zwykłe schody - i to szersze, niż obecnie. Prosta przyczyna - gdy się ktoś spieszy, schody ruchome są zupełnie niepraktyczne, są przeszkodą, dlatego muszą być także zwykłe i szerokie. Poza tym potrzeba rozbudowy dworca - tak, aby był ulokowany ponad wszystkimi peronami, i by na każdy z peronów (a także pomiędzy peronami) dało się dojść równie łatwo i szybko. Potrzeba też łatwo dostępnych barów i sklepu (jak do niedawna: Biedronka w budynku dworca), do którego nie trzeba gnać przez całą galerię handlową. Potrzeba wreszcie także przesunięcia dworca autobusowego tak, aby dało się przejść bezpośrednio z dworca kolejowego.