"Dziady" w Teatrze Nowym w Poznaniu - premiera spektaklu w reżyserii Radosława Rychcika odbędzie się już w najbliższą sobotę. Nie zabraknie niespodzianek. Zobaczcie zdjęcia z próby.

Reżyser sztuki "Dziady" w Teatrze Nowym w Poznaniu zapowiedział, że w swojej interpretacji mickiewiczowskiego dzieła poruszy m.in. temat rasizmu.

Radosław Rychcik zaznacza, że dzieło Mickiewicza to "teatr i magia w służbie integracji i tolerancji". Dlatego w swoim spektaklu zajął się - jak tłumaczył - "absolutnie abstrakcyjnym tematem" w kontekście "Dziadów" Mickiewicza, czyli segregacją rasową i rasizmem. Jak mówił, jego spektakl to także "historia o niewolnictwie, o walce o wolność".

Bohaterowie dramatu pojawiają się na scenie w strojach postaci z popkultury, osób ze współczesnego świata: jest Marylin Monroe, Joker z filmowej wersji „Batmana", bliźniaczki z „Lśnienia" i astrofizyk Stephen Hawking. Pojawiają się też odniesienia do Martina Luthera Kinga, Malcolma X, czy Johna F. Kennedy'ego.

ZOBACZ TAKŻE: Niezwykły recital w Teatrze Nowym w Poznaniu

Jak ocenił reżyser, połączenie "Dziadów" z popkulturą jest "jak najbardziej zasadne". - Posługujemy się wyłącznie tekstem Mickiewicza, mówimy Mickiewiczem - tylko w sposób nieortodoksyjny - powiedział Rychcik. - Byłoby znakomicie, gdyby po tym spektaklu ludzie mogli sobie powiedzieć, że świetnie spędzili czas w teatrze - dodał.

W sztuce wykorzystane zostały fragmenty z każdej części „Dziadów". W roli Gustawa - Konrada wystąpi Mariusz Zaniewski.

Na scenie wystąpią też Gabriela Frycz, Maria Rybarczyk, Tomasz Nosinski, Michał Kocurek, Mirosław Kropielnicki i Mateusz Ławrynowicz. Autorką scenografii i kostiumów jest Anna Maria Kaczmarska. Muzykę i multimedia przygotowali Michał Lis i Piotr Lis.

Skomentuj:
"Dziady" w Teatrze Nowym w Poznaniu - Premiera w sobotę. Zobaczcie zdjęcia z próbyZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!