UNICEF nawołuje o jak najszybsze zakończenie konfliktu zbrojnego w Jemenie. Ponad milion ludzi musiało opuścić swoje schronienia, a 10 mln dzieci wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej.

Koalicja kierowana przez Arabię Saudyjską bombarduje Jemen opanowany przez rebeliantów Huti, aby przywrócić do władzy prezydenta Abd-Rabbu Mansura Hadiego. Został on obalony w 2014 roku. Od czasu eskalacji konfliktu cztery miesiące temu, niemal 400 dzieci zginęło, a ponad 600 zostało rannych.

- Ten konflikt jest szczególnie tragiczny dla dzieci- mówi Julien Harneis, przedstawiciel UNICEF w Jemenie- Dzieci giną na skutek bomb lub pocisków, a te, które przeżyją są narażone na choroby i niedożywienie.

W Jemenie blisko 10 milionów dzieci wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej. To 80% wszystkich dzieci poniżej 18. roku życia w tym kraju. Konflikt ma bezpośredni wpływ nie tylko na ich obecną sytuację, ale i na przyszłość. Niestety dzieci są rekrutowane do wojsk, niemal 3600 szkół zostało zamkniętych. Sytuację pogarsza również fakt, że 15,2 mln ludzi nie ma dostępu do opieki zdrowotnej, a od 26 marca b.r. 900 ośrodków zdrowia zostało zamkniętych. Szacuje się, że do końca tego roku 1,8 mln dzieci może cierpieć z powodu niedożywienia. UNICEF od samego początku wspiera chore i poszkodowane dzieci m.in. zapewniając im dostęp do wody pitnej.

- Pilnie potrzebujemy środków, aby dotrzeć z pomocą do najbardziej poszkodowanych dzieci w Jemenie- powiedział Julien Harneis - Nie możemy stać i przyglądać się, jak dzieci cierpią.

Wy też możecie pomóc dzieciom w Jemenie wspierając działania UNICEF. Zajrzyjcie na stronę internetowąorganizacji i na facebooka, aby dowiedzieć się w jaki sposób.

Czytaj też: Budowa Przylądka Nadziei prawie zakończona, ale wasza pomoc wciąż potrzebna [zdjęcia]


Zobacz powiązane wideo: Wielotysięczny protest na ulicach stolicy Jemenu przeciw nalotom koalicji arabskiejźródło: x-news/ruptly

Charytatywnie

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość (gość)

Może w czasie oczekiwania na pomoc ludzie w Jemenie wezmą się do pracy lub walki, pozbędą się niechcianych władz. Oczywiście alternatywą, jak zawsze, jest wyjazd do Europy i korzystanie z dobrodziejstw wypracowanych i wywalczonych przez Europejczyków, w końcu Europejczycy od tego są.