Dzień czytania Tolkiena w Bibliotece Uniwersyteckiej Dzień czytania Tolkiena w Bibliotece Uniwersyteckiej

Dzień czytania Tolkiena w Bibliotece Uniwersyteckiej (© BU)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Podpowiadamy, co robić 25 marca. Spośród wielu zapowiedzianych na ten dzień wydarzeń wybraliśmy kilka, na które warto zwrócić uwagę. Zobacz, co dzieje się w Poznaniu we wtorek.

Dzieje się w Poznaniu - Dzień czytania dzieł Tolkiena


Pasjonaci twórczości Tolkiena powinni we wtorek przyjść do Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Ratajczaka 38/40). Zobaczyć można tam będzie wystawę eksponatów historycznych, związanych z pobytem pisarza na froncie I wojny światowej. Ekspozycja czynna będzie w godz. 9-19. Natomiast, w godz. 15-18 odbędzie się akcja wspólnego czytania dzieł Tolkiena. Chętni powinni zgłosić swój udział w bibliotece najpóźniej do godz. 14.

Dzieje się w Poznaniu - Przedstawienie w "Stokrotce"


Dom Kultury Stokrotka (ul. Cyniowa 11 na osiedlu Kwiatowym) zaprasza na przedstawienie teatralno-edukacyjne dla dzieci z okazji Światowego Dnia Wody. Początek spotkania - o godz. 17.

Dzieje się w Poznaniu - Początek cyklu publicznych lektur


Sztukę kanadyjskiej autorki Marie-Eve Huot "Motyle" przeczytają aktorzy Teatru Animacji w ramach pierwszego spotkania z cyklu publicznych lektur dla dzieci i młodzieży. Początek o godz. 13.30 w Teatrze Animacji (al. Niepodległości 14). Później widzowie będą mogli porozmawiać z autorką.

Dzieje się w Poznaniu - Salon młodych talentów


Od godziny 18 w Salonie Muzycznym w Muzeum Feliksa Nowowiejskiego przy al. Wielkopolskiej 11, rozpocznie się występ fortepianowy Agaty Swobodzińskiej. Artystka zagra utwory Bacha, Skriabina, Rachmaninowa i van Beethovena. Wstęp jest bezpłatny.

Dzieje się w Poznaniu - Kanadyjski teatr w Domu Bretanii


Dom Bretanii i Ambasada Kanady zapraszają na spotkanie z Marie-Eve Huot, kanadyjską dramaturg. Opowie, w jakim kontekście społecznym działa teatr w Quebeku, jakie tematy i zjawiska poruszane są w twórczości teatralnej. Spotkanie odbędzie się w ramach Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii. Początek o godz. 18.30 w Domu Bretanii, Stary Rynek 37. Wstęp wolny.

Dzieje się w Poznaniu - Wiersze mówiące o nadziei


Promocja 15. tomiku poezji Anny Elżbiety Zalewskiej "Nadzieją pisane" odbędzie się w W Naszym Klubie (ul. Woźna 10). Początek o godzinie 18. Część muzyczną przygotują Marina Terlecka na bandurze oraz Wojciech Latawiec - skrzypce.

Co jeszcze dzieje się w Poznaniu? Zobacz!

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!