Zbliża się czerwiec a razem z nim Dzień Dziecka. W tym roku będzie on wyjątkowy, ponieważ będzie trwał aż 4 dni.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dlaczego? Dlatego, że 1 czerwca przypada w poniedziałek, więc imprezy i zabawy dla milusińskich będą organizowane już od piątku 29 maja.
Gdzie warto być? Sprawdziliśmy to dla was:

Od 29 do 31 maja Malta Ski zamieni się w bajkowy świat dziecka. Na dolnym parkingu zlokalizowanym obok stoku narciarskiego będą królować ekologiczne drewniane zabawki, kolorowe latawce, najrozmaitsze zabawki rekreacyjne oraz wszystko to co z modelarstwem związane. Cały teren ekspozycji „utonie” w kolorowych balonach, a dodatkową atrakcją piątku i soboty będą zabawy i gry z drużyną futbolu amerykańskiego „Kozły Poznań”, natomiast w niedzielę odbędzie się pokaz tańców Akademii Tańca Hakiel – gdzie gościem specjalnym będzie Marcin Hakiel.


Zobacz wykaz imprez z okazji Dnia Dziecka w PoznaniuWiele atrakcji czeka na dzieci, które 30 maja i 1 czerwca przyjdą do Galerii Pestka. W sobotę od 10.30 ruszą tory wyścigowe dla maluchów i starszaków, turniej piłkarzyków i owocowe przedszkole, w którym każde dziecko będzie miało okazję spróbować swoich sił w zabawach plastycznych. Najmłodszych zapraszamy na plac zabaw, do stoiska z magicznym balonowym zoo oraz na wesołą zabawę z clownami. Nie zabraknie także konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

30 maja od godziny 11.30 na placu Wolności odbędzie się autorski projekt artystyczny - policjanci dzieciom „Rowerem po drzewach”. Organizatorem projektu jest stowarzyszenie artystów poznańskich Enter Art.
W ramach projektu „Wylęgarnia” odbędzie się wernisaż i wystawa 15 letniej rysowniczki Marysi Boch, a na koncercie „Rowerem po drzewach” usłyszycie utwory stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Partnerem imprezy są policjanci, którzy nauczą dzieci bezpiecznej zabawy w mieście.

W sobotę  30 maja dzieci zaprasza także Outlet Factory Poznań przy ul. Dębieckiej 1 w Luboniu. Od 13 do 18 na specjalnych stanowiskach: zielonym, niebieskim i czerwonym, dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach rzutów do kosza, podbijania piłki, skokach w workach, przeciąganiu liny, a także wykonać balonowe figurki, czy pomalować sobie buzie.

Tego samego dnia o 11.15 Muzeum Narodowe zaprasza dzieci z rodzicami na rodzinną grę miejską, która będzie polegała na rozwiązaniu zadań w 6 kolejnych oddziałach muzeum, do których uczestnicy zabawy dotrą na podstawie mapy. Po zebraniu 6 pieczątek  biorący udział w grze na mecie odbiorą nagrody. Start o 11.15 w Galerii Malarstwa i Rzeźby - meta około 13.00 w Muzeum Etnograficznym. Wstęp wolny.

W sobotę 30 maja miłośnicy przyrody powinni koniecznie wybrać się na Festyn Przyrodniczy do Stacji Doświadczalnej Marcelin Uniwersytetu Przyrodniczego. Od godz. 10 do 18 na wszystkich chętnych czekać będą specjaliści oraz studenci z kół naukowych, którzy opowiedzą i zademonstrują jak zakładać trawniki, projektować ogrody, pokażą także aeroponiczną uprawę roślin.

Dzieci będą mogły podejrzeć życie pszczół w ulu z przezroczystymi ściankami, obejrzeć kozy z młodymi koźlątkami, a także przejechać się konno. 

31 maja Caritas Archidiecezji Poznańskiej wraz z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych zaprasza na „Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka”, który odbędzie się na Ostrowie Tumskim przy Katedrze. Świętowanie rozpocznie się mszą o 12.15 w Archikatedrze Poznańskiej.

W programie m.in. koncert Arki Noego, koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, koncert i występ grupy taneczno-wokalnej „Tulipanki”, pokazy Policji i Straży Pożarnej, Kolejorz Girls – pokaz cheerleaderek Lecha Poznań, koncert Grzegorza Floreckiego, pokaz pierwszej pomocy i koncert Tomka Kamińskiego.

W miasteczku prozdrowotnym, które będzie się znajdowało na festynie,  będzie można uzyskać bezpłatne porady lekarzy i bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne m.in. mamograficzne i niektóre badania laboratoryjne, a także oddać krew.
Dodatkowymi atrakcjami będą przejazdy zabytkowymi tramwajami, zamki dmuchane, ścianki wspinaczkowe i zjeżdżalne. Nie obejdzie się również bez konkursów dla dzieci z nagrodami.

Teatr Atofri 31 maja zaprasza dzieci na spektakl „Stół – ciuchcia – miś”.
Przedstawienie będzie grane o 10.30 i 12.00 i kierowane jest do najmłodszych (przedział wiekowy od 1 do 5 lat).
Stare Zoo natomiast tego samego dnia zaprasza na wystawę „Spróbujmy żyć razem” połączoną z obchodami dnia dziecka. W programie m.in. występ dziecięcej teatralnej grupy nawiązujący do tematu wystawy.

Dzień Dziecka można też uczcić zakupami. W czerwcu w Kupcu Poznańskim trwają  Dziecięce Weekendy Promocyjne - specjalna akcja promocyjna w sklepach z ubraniami i artykułami dziecięcymi. Ceny odzieży są niższe nawet o 30 proc., taniej można też kupić dmuchane zabawki plażowe nawet o 25 proc. 

Zobacz, gdzie się wybrać!

Serwis stale aktualizowany: dodaj do ulubionych


29 maja:

Weekend Dziecka
na Malcie

30 maja:

Weekend Dziecka
na Malcie
Dzień Dziecka w PestceFestyn PrzyrodniczyMuzealna Gra Miejska

Policjanci dzieciom
„Rowerem po drzewach”
Obchody XX-lecia Szkoły Podstawowej Nr 35 i III Festyn ŁokietkowyJubileuszowy Streetball - X Mistrzostwa PiątkowaDzień Dziecka w Factory Outlet

Dzień Otwarty Składowiska OdpadówFestyn ŁazarskiGra terenowa - I Bieg śladami Kazimierza NowakaFestyn rodzinny na Berwińskiego

Dzień Dziecka
w Starym Browarze


31 maja:

Weekend Dziecka
na Malcie
Stół – ciuchcia – miśDzień Dziecka w Starym ZooOgólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Koncert na Dzień Dziecka
Koncert jubileuszowy
z okazji
20 Dni Łazarza

1 czerwca:

Dzień Dziecka w PestceZrób sobie zdjęcie
z Pucharem Polski!
Dzień Dziecka
w Starym Browarze


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!