W Dniu Dziecka na najmłodszych czeka wiele atrakcji

W Dniu Dziecka na najmłodszych czeka wiele atrakcji (© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Część imprez już za nami, część zaplanowano na ten weekend. Jednak również w samym Dniu Dziecka (1 czerwca) na najmłodszych czeka wiele atrakcji.

Dzień z Bimbolą
Postacie z bajek, zawody sportowe i konkursy z nagrodami, malowanki, a także pies przewodnik i żółto-zielone lody. Takie atrakcje dla dzieci przygotowuje poznańskie MPK. Bimbolę, czyli maskotkę przewoźnika, będzie można spotkać między godziną 12 a 16 na stacji kolejki Maltanka (przy Rondzie Śródka).

Zabawa w ruchu

Janusz Orlik poprowadzi warsztaty ruchowe dla dzieci (w wieku od 8 do 12 lat). Początek zajęć o godzinie 13 na szachownicy w nowej części Starego Browaru. Wstęp wolny.

Teatr dla dzieci

W Ośrodku Teatralnym "Maski" (al. Niepodległości 26) o godzinach 9.30 i 12 wystawiony zostanie spektakl "Anima". Z kolei "Hamleta" (o godzinie 11.30 i 17) oraz "Pin i Gwina" (o godzinie 11.30 i 19.30) będzie można obejrzeć na Cytadeli. Bilety w cenie 10 zł. Szczegóły na stronie www.csdpoznan.pl.

Widowisko i muzyka

Na ekowidowisko muzyczne dla dzieci "Nasza Łąka" zaprasza Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 (ul. Droga Dębińska 21). Początek spektaklu o godzinie 11. Przy okazji odbędą się także pokazy czarodzieja, występy rolkarzy, mecze piłki nożnej i siatkówki plażowej.

Trudna sztuka chińska

W kinie Cinema City Plaza od godziny 10 mali widzowie zmierzą się m.in. z trudną sztuką malowania znaków z chińskiego alfabetu, czy też spróbują stworzyć chiński mur. W specjalnie na tę okazję zaaranżowanym kąciku plastycznym w ruch pójdą wszelkie artykuły papiernicze: kredki, flamastry, pisaki, bloki rysunkowe i kolorowy papier.

Z dr Clownem

Od godziny 12 na ulicy Półwiejskiej będzie można spotkać doktorów Clownów. Dla najmłodszych przygotowali oni niespodziankę.

Gigantyczny plac zabaw

Przed King Crossem stanie gigantyczny plac zabaw. Najmłodsi będą też mogli się przejechać kolejką elektryczną po korytarzach centrum.

Sportowy festyn na Kortowie

W niedzielę (5 czerwca) na terenie Wielkopolskiego Centrum Tenisowego Kortowo (ul. Kortowo 62) odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. Uczestników - od 10 do 17 - czeka wiele bezpłatnych atrakcji. Będzie m.in.: sumo, trampolina, pracownia artystyczna, klub malucha, piłkarzyki, quady, zorbing, zjeżdżalnia gigant, kucyki, cymbergaj. Zaplanowano też pokazy strażaków, iluzjonisty, pierwszej pomocy.

Czytaj także:
Dzieci bawiły się na Festynie Rodzinnym [ZDJĘCIA]

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!