Sandwich, tartinka, kanapka lub - po prostu - skibka. Dziś w kalendarzu świąt nietypowych mamy dzień kanapki. I niech żałuje ten, kto nie zabrał jej ze sobą na drugie śniadanie.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Pieczywo posmarowane masłem, serkiem lub margaryną a na nim szynka, żółty ser, sałata i pomidor. Wielu z nas nie wyobraża sobie innego śniadania niż skibka.

Jej wynalezienie przypisuje się Johnowi Montagu - brytyjskiemu arystokracie, hrabiemu Wysp Sandwich (czyli Hawajów), który żył XVIII wieku. Ale jej historia sięga jeszcze czasów starożytnych.

Kanapka nie jedno ma imię. Mamy standardowe sandwiche - gdzie zawartość zamknięta jest między dwiema kromkami pieczywa, tartinki - w których tylko spód jest chlebowy albo kanapki typu fast food (hamburgery, hot-dogi, zapiekanki).

Skibki w Poznaniu - gdzie są?

Najbardziej popularna - i charakterystyczna - jest sieć lokali serwujących ciepłe i zimne kanapki, czyli pięć barów Canappka. Drugie śniadanie możemy też zamówić. Dowóz zapewnią nam m.in. Le Petit czy Sandwich Express. W sklepie możemy dostać kanapkę od poznańskiej firmy Papu.

Ale najlepsze skibki to są te, które do pracy zapakuje Ci Twoja druga połówka. Palce lizać!

Jakie kanapki smakują Ci najbardziej? Jakie poznańskie bary kanapkowe poleciłbyś innym? Skomentuj!

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!