(© Janusz Romaniszyn)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Poznań po raz pierwszy włączy się w obchody Dnia Matki Ziemi. W sobotę Wielkopolskie Convivium Slow Food zorganizuje z tej okazji dzień degustacji lokalnej żywności.

Ubiegłoroczna edycja była sukcesem. Tego dnia odbyły się 1153 wydarzenia w ponad 125 krajach. Wzięło w nich udział ponad 170 000 osób.

Terra Madre Day to dzień radości połączony z możliwością degustacji lokalnej żywności. Dzięki temu dniu coraz więcej osób ma coraz większą wiedzę na temat tego, co jemy. Ten dzień to także czas zabawy w towarzystwie osób, dla których poszanowanie tradycji kulinarnych, miejsca, w którym żyją jest ważnym elementem dnia codziennego.

Czytaj także: Świąteczne spotkanie z Magdą Gessler w Poznaniu

Poznań również po raz pierwszy włączy się w obchody tego dnia. - Zorganizujemy 10 grudnia późne śniadanie lub jak kto woli wczesny lunch. Będzie smacznie, poznamy producentów żywności, odkryjemy kilka tajemnic, jak nowy ser, a gości zaskoczymy menu. Podamy bowiem 10 wcieleń pewnego dania, które jest bliskie każdemu Polakowi. Idee Slow Food podkreśli fakt, że odbędzie się ona w lokalu w Suchym Lesie należącym do Chrisa, Duńczyka. On będzie także autorem serwowanych dań - mówi Marek Gąsiorowski, lider Convivium Wielkopolska.

Spotkanie odbędzie się w salonie samochodowym Auto Watin w Suchym Lesie pod Poznaniem, gdzie swoją siedzibę ma także Kuchnia Chrisa. Hasłem przewodnim poznańskich obchodów jest: "Niezwykłe dania z lokalnych, zwykłych produktów".

Czytaj więcej w Głosie Wielkopolskim

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!