Kubuś Puchatek Kubuś Puchatek

Kubuś Puchatek

Kubuś Puchatek, jeden z najbardziej kultowych misiów, w środę obchodzi swoje święto.

Jak na najbardziej kochanego pluszaka przystało nawet dwa razy do roku świętować mogą jego fani. W środę przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia, czyli urodziny jego twórcy Alana Alexandera Milne. Natomiast 14 października to urodziny Puchatka, czyli rocznica wydania pierwszej książki z jego przygodami.

Miś o bardzo małym rozumku do dzisiaj fascynuje artystów, ale też i biznesmenów, bo produkcja maskotek i wydawanie książeczek to świetny interes.

Miś był bohaterem przedstawienia Teatru Animacji w Poznaniu. To był wielki hit.

- Graliśmy przez miesiąc, trzy razy dziennie - opowiada Katarzyna Psiarska, pełnomocnik dyrektora ds. marketingu. - Potem nagle okazało się, że musimy przestać, bo prawa do Kubusia ma tylko Disney. Lalki schowaliśmy do archiwum i mamy nadzieję, że może kiedyś uda się wznowić spektakl zdjęty w 2000 roku.Więcej informacji na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!