Tajne laboratorium szpiegowskich samolotów otworzy  w nocy swe podwoje Tajne laboratorium szpiegowskich samolotów otworzy  w nocy swe podwoje

Tajne laboratorium szpiegowskich samolotów otworzy w nocy swe podwoje (© Waldemar Wylegalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jubileusz swojego 90-lecia Politechnika Poznańska rozpoczęła szaloną imprezą czyli „Nocą Naukowców”.

Studentki architektury pokazali się w strojach inspirowanych przez architekturę, dzieci budowały roboty z klocków lego, a najodważniejsi zmierzyli się z wyzwaniami ekstremalnymi: najwyższą i najniższą temperaturą, z ogromnymi ciśnieniami i siłami, ze zjawiskami bardzo szybkimi i bardzo powolnymi. Autorem show „Fizyka ekstremalna” był znany popularyzator, dr Adam Buczek, zwany „poznańskim Dawidem Copperfieldem”.

Był też tradycyjnie konkurs na najgłośniejszy krzyk, piknik lotniczy na powietrzu i wykład o matematycznych modelach szczęśliwego małżeństwa. W laboratorium szalonego chemika można było samemu przeprowadzać eksperymenty, a potem zagrać w piłkarzyki zgodnie z zasadą ergonomii.

To nie wszystko, bo choć Politechnika Poznańska jest głównym organizatorem nocy, dołączyły się inne uczelnie, między którymi w tę jedną noc krążył bezpłatny autobus, dowożący głodnych wiedzy do UAM, Uniwersytetu Przyrodniczego i PCSS. Noc Naukowców, czyli zabawa z nauką, w tym samym czasie trwa w całej Europie w kilkuset miastach: rozpoczyna się 25 września o godz. 16 i trwa do ostatniego uczestnika – rok temu skończyła się o godz. 3 nad ranem.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!