W Zespole Szkół Samochodowych uczniowie ćwiczą w warsztatach wyposażonych w prawdziwe samochody W Zespole Szkół Samochodowych uczniowie ćwiczą w warsztatach wyposażonych w prawdziwe samochody

W Zespole Szkół Samochodowych uczniowie ćwiczą w warsztatach wyposażonych w prawdziwe samochody (© Maciej Opala)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ogólnopolski Tydzień Kariery to inicjatywa Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej poświęcona promowaniu poradnictwa zawodowego i wspieraniu działań na rzecz rozwoju kariery. Patronat nad przedsięwzięciem, które odbywać się będzie od 5 do 11 października sprawują: Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Minister Edukacji Narodowej.


– Wspólnie z Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży przygotowujemy całotygodniową prezentację, podczas której uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będą mogli zapoznać się z zawodami, w jakich uczą poznańskie szkoły, a także poznać perspektywy zawodowe – wyjaśnia Piotr Mróz, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.
Akcja ta ma zainspirować nie tylko doradców zawodowych, ale także nauczycieli i samych uczniów. Odbiorcami tygodnia kariery są wszyscy potrzebujący wsparcia w planowaniu lub wyborze dalszej edukacji, zawodu i kariery.

– Inicjatywa ta skierowana jest zarówno do najmłodszych uczniów, nawet przedszkolaków oraz młodzieży szkolnej – przekonuje Piotr Mróz. – Chcemy zachęcić szkoły i placówki oświatowe do działania. By ten tydzień był wstępem do solidnego i systematycznego budowania kariery młodego człowieka.

Jerzy Małecki, dyrektor Zespołu Szkół Łączności, już przygotowuje się do październikowego tygodnia kariery.

– W naszej szkole uczniowie będą mogli zapoznać się z tym, co robią technik elektronik, technik informatyk, technik komunikacji i technik teleinformatyk.

Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!