Dobra wiadomość dla kierowców - trwają już ostatnie prace na estakadzie katowickiej. Ma zostać otwarta dla ruchu do końca października.

Jest spora szansa, że jeszcze przed 1 listopada przejedziemy w pełni wyremontowaną, na całej długości estakadą katowicką. Trwają tam ostatnie prace związane z przebudową południowej nitki trasy, prowadzącej z Poznania w stronę Kórnika.

– Robimy wszystko, by zdążyć przed 1 listopada, kiedy ruch w te dni będzie wzmożony. Przyznam, że budowa drugiej nitki poszła sprawniej niż pierwszej. Obyło się bez komplikacji, zima nie przeszkodziła drogowcom, a co najważniejsze - wykonawca się spisał – komentuje Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Niemniej, szef PIM ma nadzieję, że jeszcze w październiku pojedziemy nową trasą. Wszystko zależy jednak od warunków atmosferycznych. Jeśli będą dobre, prace pójdą sprawniej.

– Przed nami etap układania masy bitumicznej. Od tego wszystko zależy, czy pojedziemy już za kilka tygodni. Przed nami jeszcze ostatnie prace wykończeniowe - stawianie oznakowania, barier, a przy samym wiadukcie prace zabezpieczające. Proszę pamiętać, że zgodnie z harmonogramem wykonawca ma czas na to do 20 listopada – zwraca uwagę Śledziejowski.

Przebudowa estakady katowickiej rozpoczęła się ponad dwa lata temu. W lipcu ubiegłego roku zakończyła się odbudowa pierwszej, północnej nitki ulicy Krzywoustego. Remont był konieczny, ponieważ konstrukcja wiaduktów była w tragicznym stanie i groziła zawaleniem.

Koszty całej inwestycji szacowane są na ponad 161 mln zł.

ZOBACZ JESZCZE: Co remontują w Poznaniu? Gdzie są utrudnienia? [ZDJĘCIA]Obejrzyj także

Minirondo w Poznaniu. Kierowcy się gubią i jadą pod prądŹródło: gloswielkopolski.pl

Drogi

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!