- To będą występy w suchej rzece - mówi Maciej Rychły, który poprowadzi koncerty podczas rozpoczynającego się właśnie festiwalu Ethno Port. W pierwszy dzień wystąpi m.in. Mari Boine.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Festiwal wystartuje w piątek wieczorem. Jako pierwsza na scenie pojawi się Joanna Słowińska. Piosenkarka żartuje, że podczas jej koncertu można spodziewać się na pewno deszczu. Ale oprócz niespodzianek pogodowych ciekawie będzie działo się na scenie. Słowińska swoim śpiewem i dodawaniem elementów jazzowych wykracza nieco poza granice folku, ale nie zmienia to faktu, że do festiwalu Ethno Port pasuje idealnie. Jej występ rozpocznie się już o godz. 19 na scenie w starym korycie Warty.

Na melomanów dziś wieczorem czekają jeszcze dwie atrakcje. Najpierw na scenie pod namiotem pojawi się duet Iva Bittova i Lisa Moore. Obie artystki przedstawią poznańskiej publiczności program zatytułowany "Noc na Ziemi" złożony z utworów klasycznych (Bacha, Dvoraka i Revela), jak i pieśni ludowych, a nawet kompozycji Johna Lennona.


Iva Bittová - gwiazda piątkowego koncertu Ethno Port 2009

Największą atrakcją wieczoru będzie jednak występ norweskiej pieśniarki Mari Boine. Gwiazda world music znana jest na całym świecie ze swojego rytmicznego śpiewu nazywanego joikowaniem. - Gdy na scenę wychodzi Mari Boine, to od razu wychodzi słońce - zachwalają organizatorzy Ethno Festiwalu. Dziś słońce pewnie nie wyjdzie, bo koncert Norweżki zacznie się dopiero około godz. 23, ale na pewno miłośnicy dobrej muzyki nie będą zawiedzeni.

Bilety na jeden dzień festiwalu kosztują 25 zł, karnet na wszystkie 3 dni to wydatek o wysokości 50 zł. Idziesz na Ethno Port? Wpisz się na listę obecności.

Zobacz też:

Program festiwalu Ethno Port 2009
Ethno Port 2009: Zaklinanie deszczu

- Odejdź, deszczu, odejdź, bo cię tu nie trzeba - zaśpiewała a capella w ulewnym deszczu wśród osłoniętego folią sprzętu nagłaśniającego Joanna Słowińska ze SLOWINSKA.ART.PL. I tak właśnie - od zaklinania deszczu - rozpoczął się festiwal Ethno Port.

Zobacz jak było na ubiegłorocznym Ethno Port Poznań:

Ethno Port 2009: Stare Koryto Warty ponownie ożyje

Po ubiegłorocznym sukcesie w Poznaniu ponownie odbędzie się festiwal Ethno Port. Muzyka z różnych zakątków świata ponownie będzie rozbrzmiewać w starym korycie Warty.Ethno Port 2008 - podsumowanie

Pierwszą edycję festiwalu Ethno Port Poznań z pewnością można zaliczyć do udanych. Wczorajszy finałowy koncert Omou Sangare podkreślił dobitnie pozytywne przesłanie imprezy.Ethno Port: wspaniały koncert Varttiny (fotorelacja)

Wczoraj wieczorem rozpoczął się festiwal Ethno Port. Zobaczcie zdjęcia z niesamowitego koncertu fińskiego zespołu Varttina.Panjabi MC zagrał nad Wartą

Taniec, bębniarze i świetna zabawa - tak w największym skrócie można opisać wczorajszy występ Panjabi MC, zagrany w ramach festiwalu Ethno Port.

Zobacz inne poznańskie imprezy w długi weekend.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!