Paul McCartney, Metallica, Madonna, Rihanna, Adele - czy któraś z tych gwiazd wystąpi w Poznaniu podczas Euro 2012?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Od wczoraj można kupować bilety na wrześniowy koncert grupy Coldplay na warszawskim Stadionie Narodowym. To na razie jedyne zaplanowane na ten rok wydarzenie pozasportowe na arenach Euro 2012. Jeśli mają one służyć nie tylko kibicom, ich zarządcy powinni w końcu dostrzec muzyczne gwiazdy - w tym roku w trasę wybiorą się m.in. Paul McCartney, Metallica, Madonna i Rihanna, a być może również Adele. Czy któreś z nich trafi do Poznania?

Od lat najbardziej łakomy kąsek dla fanów w każdym wieku to Paul McCartney. Tym razem jest coś na rzeczy - 6 lutego eks-Beatles wydaje nowy album "Kisses On The Bottom". Zwiastujące koncerty zapowiedzianych płyt opublikowały też legenda heavy metalu Metallica, rockmani z Van Halen (z pierwszym wokalistą Davidem Lee Rothem) oraz Black Sabbath z Ozzy Osbournem.

Zobacz także: Akademia Euro: W Wielkopolsce wszyscy jesteśmy gospodarzami Euro 2012 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Niestrudzenie koncertuje także Roger Waters - do lipca gra w Kanadzie, ale potem ma wolne. A to idealny moment dla Poznania, bo UEFA, która w maju przejmie zarząd nad Stadionem Miejskim, zakończy swą misję 22 czerwca - cztery dni po ostatnim rozegranym w Poznaniu meczu mistrzostw. Oznacza to, że od początku lipca na stadionie może odbyć się niejedno duże wydarzenie.

Kto przyciągnie tłumy? Głównie wykonawcy mający wierną widownię, ale i długi sceniczny staż, jak wymienieni powyżej, ale i Madonna czy U2. Z młodszych gwiazd na kilkadziesiąt tysięcy widzów z niedawnych debiutantów mogłaby w Polsce liczyć Adele (jeśli wyleczy krtań), rockmani z Kings Of Leon, rapowy duet Jay-Z & Kanye West oraz Rihanna, która 8 lipca śpiewa w Londynie, czyli w lipcu i sierpniu może być do wzięcia.

Wszystko i tak zależy od dużych agencji koncertowych. I tu jest problem: organizacji jakiegokolwiek wydarzenia w Poznaniu nie planuje w tym roku Alter Art, Live Nation koncentruje się na warszawskim Stadionie Narodowym, współpracę wyklucza też poznańska agencja Go Ahead.

Ofertę dużego muzycznego projektu przedstawiła miastu fundacja Malta, ale według Anny Reichel, rzeczniczki fundacji, stadion mógłby być jego "areną główną, ale nie wyłączną".

Bogdan Gleinert, prezes spółki Marcelin Management, będącej operatorem Stadionu Miejskiego w Poznaniu przyznaje, że na razie nie prowadził konkretnych rozmów w tej sprawie. - Pozyskanie partnera w postaci na przykład agencji koncertowej, będzie jednym z priorytetów - zapewnia Gleinert.

Współpraca: Maciej Roik

Więcej na ten temat na stronie Głosu Wielkopolskiego

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

jack 025 (gość)

No jednak załatwili spoko gościa!!!!!!!!!!! Usher jest lepszy niż shakiry,rihanny albo madonny.

KOLEJORZ (gość)

Tak jest przyleci do NAS 5 CZERWCA!!!!!!!!!!!!! SUPER EKSTRA!!!!!!!!!!!
Pisze na swoim twitterze,że da koncert u nas tuż przed EURO!!!!!!

kamas (gość)

Na 100% wystąpi w Poznaniu UHER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Patrzcie na jego stronie internetowej!!!!!!!!!!!!

Palivko (gość)

A wiecie może kto będzie grał na tym stadionie, co go jutro (dzisiaj?) otwierają? Ten Biało-Czerwonych czy jakiś?

ola (gość)

Gazebo, Londonbeat Papa D. ,Kudłaty z zespołu Perfect ,mała pyrda z zespołu Lombard.
Limit koncertów na ten rok Ryszard Lwie Serce już wyczerpał, więc żurnaliści nie zawracajcie głowy dziwnymi pomysłami-poza tym pomarzyć można.