W wtorek w Urzędzie Miasta odbyły się warsztaty dla przedstawicieli kibiców drużyn rozgrywających swoje mecze w Poznaniu podczas Euro 2012. To ambasadorzy, którzy będą zachęcać swoich rodaków do przyjazdu do Poznania na turniej.

Warsztaty zorganizowała spółka PL.2012 wspólnie z miastami gospodarzami turnieju Euro 2012. Do Polski przyjechali kibice z Rosji, Czech, Irlandii, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji oraz reprezentanci europejskiej federacji kibiców FSE.

- To nie są przypadkowi ludzie - tłumaczy Dariusz Łapiński, koordynator projektu współpracy z kibicami w spółce PL.2012. - To ambasadorzy, którzy cieszą się autorytetem w środowiskach kibiców piłkarskich z Irlandii, Chorwacji i Włoch. Przekonujemy ich do promowania Euro 2012 we własnych krajach oraz namawiania fanów, by jak najliczniej pojawili się w czerwcu w stolicy Wielkopolski - dodaje.

Podczas spotkania zostały omówione szczegóły związane z komunikacją i zakwaterowaniem przyjezdnych kibiców w Poznaniu podczas samego turnieju. Fani otrzymali niezbędne informacje, dotyczące m.in. stadionów, stref kibica, opieki medycznej, bezpieczeństwa czy atrakcji turystycznych. Podzielą się nimi później z kibicami w swoich krajach. Z kolei miastom gospodarzom przedstawili swoje oczekiwania.

- To moja pierwsza wizyta tutaj. Wszystko mi się podoba, no może poza mroźną pogodą. Jednak ludzie są mili i serdeczni, co rekompensuje niską temperaturę za oknem - zaznaczył fan z Włoch.Zostań fanem Poznań Euro 2012 na Facebooku!

Akurat kibiców reprezentacji Italii nie powinno być w czerwcu w Polsce zbyt wielu. - Mają bzika na punkcie drużyn klubowych, ale już za kadrą tak tłumnie nie jeżdżą - wyjaśnia Łapiński.

Jakie barwy będą więc królowały w stolicy Wielkopolski podczas Euro 2012? - Najwięcej powinno zjechać do nas Irlandczyków. Spodziewamy się, że przyjedzie ich ponad 20 tysięcy. Na czas turnieju zamieszkają w specjalnym miasteczku na Malcie. Byli bardzo zaskoczeni, że w czerwcu będą mogli pozjeżdżać na nartach na sztucznym stoku - mówi Łapiński.

- To pierwsze mistrzostwa Europy od 24 lat, na których zagra nasza reprezentacja. Zamierzamy więc tłumnie przybyć do Poznania - poinformował kibic z Zielonej Wyspy.

Organizatorzy spodziewają się podobnej ilości chorwackich fanów.

- Linie lotnicze już zapowiadają podwyżkę cen biletów na czas Euro 2012. Jednak paradoksalnie cieszy nas taka polityka. To oznacza, że kibicom nie będzie opłacało się wracać do kraju i przylatywać ponownie na następny mecz. Po prostu zostaną u nas dłużej - ma nadzieję Łapiński.

W środę kibice będą wizytować teren Strefy Kibica oraz Stadion Miejski.


Wszystko o Euro 2012 na www.drogadoeuro2012.pl
Serwis specjalny Jak Poznań przygotowuje się na Euro?
Spotkajmy się na Bulgarska.pl!


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Obserwator (gość)

A widzieli już Stare Miasto,tzn brud,zas...ne ulice i penerów w bramach -bo jak to zobaczą to może w ogóle do Poznania nie wrócą ?