Prace nad modernizacją stadionu, mimo problemów, zostaną ukończone w 2010 roku Prace nad modernizacją stadionu, mimo problemów, zostaną ukończone w 2010 roku

Prace nad modernizacją stadionu, mimo problemów, zostaną ukończone w 2010 roku (© Sławomir Seidler)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dzisiaj na Starym Rynku w Poznaniu ma się odbyć feta z okazji 1001 dni jakie pozostały do rozpoczęcia Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Dziennik „Polska Głos Wielkopolski” z tej okazji sporządził raport o stanie przygotowania naszego regionu do tej imprezy.


Z naszych ustaleń wynika, że na pewno nie musimy obawiać się o modernizację stadionu przy ul. Bułgarskiej, choć i tu nie obyło się bez problemów. Okazała się nim ważąca 7 tysięcy ton metalowa konstrukcja. Kłopoty z jej montażem przesunęły termin oddania murawy piłkarzom. W Poznaniu wystąpią oni dopiero na początku listopada, a nie jak było pierwotnie planowane od końca września.– Murawa na stadionie, zgodnie z przewidywanym harmonogramem, zostanie udostępniona piłkarzom 9 listopada – twierdzi Jacek Krzyżaniak, rzecznik grupy PBG, do której należy Hydrobudowa Polska, wykonawca stadionu. – Obecnie nie występują żadne problemy związane z wykonaniem konstrukcji stalowej dachu. Podniesienie elementów ważących jednostkowo nawet 1400 ton i montaż konstrukcji planowany jest między 15 a 20 października – dodaje Jacek Krzyżaniak.
Kolejnym etapem budowy będą prace związane z wypełnianiem narożników stadionu. Będą one realizowane równolegle z budową trybun. Zimą planowane jest wykańczanie infrastruktury wewnątrz stadionu, a później dwa ostatnie etapy, czyli pokrycie dachu membraną.

– Harmonogram zakłada oddanie do użytkowania stadionu przed rozpoczęciem rundy jesiennej sezonu 2010/11 – twierdzi Jacek Krzyżaniak.
Całkiem nieźle wyglądają także prace nad głównymi drogami dojazdowymi do Poznania. Po podpisaniu porozumień finansowych na budowę autostrady A2 z Nowego Tomyśla do zachodniej granicy już rozpoczęły się tam prace na niektórych odcinkach, a na inne firma ma otrzymać kolejne pozwolenia na budowę. Podobnie wyglądają prace nad wielkopolskim odcinkiem S5 oraz wschodnią i zachodnią obwodnicą Poznania. Na oba odcinki już zostały rozpisane przetargi, a na I etapie zachodniej trwają właśnie prace archeologiczne.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

nik (gość)

Przestańmy wreszcie mówić jak kiedyś będzie pięknie i wspaniale. Zamiast filmu chętnie zobaczę to wszystko na własne oczy.

misza (gość)

Mieszkam w oklicy io to co ogladam każdego dnia napawa optymizmem. okazuje się, ze Polacy tez potrafia pracować. Brawo panowie Budowlańcy

Jacek (gość)

jest największym miejskim szkodnikiem i pasożytem. Dziw bierze że tej namolnej, nawiedzonej baby jeszcze nikt nie usunął!

zet (gość)

Na liście tych 10 hoteli, lansowanej przez UM od kilku miesięcy w formie fotek i animacji komputerowych, jest hotel "Giant" u zbiegu Głogowskiej i Hetmańskiej, którego budowę zablokowała Pani Strzałko - urzędnik UM!

XYZ (gość)

Obecnie realizowanych jest 10 projektow hotelowych?Naprawde?Jestem ciekaw gdzie bo jakos w miescie tego nie widac.Sciema.