Obradujący w Bukareszcie Komitet Wykonawczy UEFA ma w środę ogłosić listę miast, które będą gospodarzami piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r. Poznań też się denerwuje.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nerwy sięgają zenitu u mieszkańców sześciu polskich miast – Poznania, Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Chorzowa i Warszawy, choć w tej ostatniej wszyscy są pewni swego, gdyż UEFA zapewnia, ze zależy jej na rozgrywaniu meczów w stolicach.

Ogłoszenie decyzji ma rozwiać wszelkie spekulacje i plotki, które zdążyły się już pojawić we wszystkich możliwych wersjach – od tych mówiących, że prawo organizacji dostanie po sześć polskich i sześć ukraińskich miast po takie, że UEFA wybierze ich o połowę mniej.

W Poznaniu teoretycznie powinniśmy być spokojni, bo właściwie wszystkie opublikowane raporty wskazują, że jesteśmy w gronie miast najlepiej przygotowanych. Niestety, pojawiają się też głosy, że o miejscu w gronie miast-gospodarzy zadecydują układy polityczne, które są dla stolicy Wielkopolski mniej korzystne.

Czy UEFA rzeczywiście zbagatelizuje poznańską solidność? Przekonamy się jeszcze dziś. Trudno przewidzieć dokładnie godzinę, w której decyzja zostanie podana do publicznej wiadomości, ale najprawdopodobniej nastąpi to około południa. Jak tylko to nastąpi, poinformujemy o tym Użytkowników MM Poznań.


Czytaj też:

Euro 2012: Poznań czeka na decyzję UEFA


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

lordofundead

Wielkie emocje. Czekam z niecierpliwością na tą decyzję. W zasadzie nie jestem kibicem piłkarskim, ale jeśli tylko poznań dostanie tą prestiżową imprezę kupie bilet na każdy mecz. Grzechem by było tego nie zrobić. Musimy dostać to Euro. Wierzę w to, że nie wygrają układy i nasza solidna praca nad przygotowaniami zostanie doceniona.