Euro 2016: Polska - Portugalia. Polacy przegrywają po karnych. Zobacz zdjęcia z ćwierćfinału!

Euro 2016: Polska - Portugalia. Polscy piłkarze zmierzyli się w Maryslii na Stade Velodrome z reprezentacją Portugalii. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce był remis 1:1. W rzutach karnych lepsi okazali się nasi rywale, jedenastki nie wykorzystał Kuba Błaszczykowski. U nas znajdziecie zdjęcia z ich ćwierćfinałowej batalii. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do galerii.

Euro 2016: Polska - Portugalia. Zobacz zdjęcia z ćwierćfinałowego meczu reprezentacji!

Adam Nawałka postawił na sprawdzonych zawodników - tych samych, którzy wybiegli na boisko w meczu 1/8 finału ze Szwajcarią.

Reprezentacja Polski - wyjściowy skład: Polska: Łukasz Fabiański – Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk – Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki – Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Rezerwowi Polska: Wojciech Szczęsny, Artur Boruc, Thiago Cionek, Bartosz Salamon, Jakub Wawrzyniak, Tomasz Jodłowiec, Piotr Zieliński, Karol Linetty, Bartosz Kapustka, Filip Starzyński, Sławomir Peszko, Mariusz Stępiński.

Polacy prowadzili już od 2. minuty meczu po golu Lewandowskiego. W 33. minucie bramkę dla Portugalii zdobył Renato Sanches. Ani regulaminowy czas gry, ani dogrywka nie wyłoniły półfinalisty Euro 2016. Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły o zwycięstwie. Lepsi okazali się Portugalczycy, którzy trafili wszystkie 5 jedenastek. W szeregach biało-czerwonych spudłował Jakub Błaszczykowski.