Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nie żyje 52-letnia Angielka, którą cztery lata temu zgwałcił poznaniak Jakub Tomczak. Przyczyny jej śmierci będą znane po sekcji zwłok.

Mieszkanka Exeter zmarła w ubiegłym tygodniu, w szpitalu - poinformowała brytyjska policja. O sprawie pisze internetowe wydanie dziennika "Daily Mail". Na razie nie wiadomo, czy śmierć kobiety ma jakikolwiek związek z obrażeniami, które odniosła cztery lata temu. Wiadomo, że po gwałcie, za który Jakub Tomczak został skazany na dożywocie (z możliwością starania się o zwolnienie po 9 latach spędzonych w więzieniu), Jane H. miała ogromne problemy z powrotem do zdrowia: poruszała się na wózku inwalidzkim, nie zeznawała w procesie.

Jakub Tomczak odsiaduje wyrok angielskiego sądu w więzieniu w Gębarzewie. Nadal utrzymuje, że jest niewinny - na początku tego roku poprosił o ułaskawienie. Sprawa jest w toku.

Czytaj także

  Komentarze (16)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Kasia (gość)

  Jak widać sprawiedliwość dla urzędników z wymiaru sprawiedliwości oznacza co innego niż sprawiedliwość dla przeciętnego obywatela . Tam się liczy wynik : jeden gwałt = jeden wyrok skazujący. A czy jest to sprawca czy nie ...... Czy Wy macie nadzieję, że w Polsce jest inaczej ?? Niestety nie .......

  O (gość)

  1) Policja angielska podstępem zdobyła DNA.
  Materiał do badań został pobrany od Jakuba T. w niewłaściwy sposób, z pominięciem odpowiednich procedur prawnych. Wyników takich badań nie uważa za wiarygodne!
  2) Policja angielska poszukiwała mężczyznę w klubowej koszulce z 8 na plecach – w sądzie było im wszystko jedno, czy kratka czy pasy. Skąd te plakaty - WIDOCZNIE MIELI ŚWIADKA – nikt jednak nie został powołany na rozprawę.
  3) Mimo alibi oskarżono Jakuba. Aby „zgrać” czas na kamerze miejskie i przemysłowej manipulowano czasem nagrań nawet na sali sądowej!
  4) Jak można gwałcić, bić , ciągnąć nieprzytomne ciało kobiety pod samochód i nie zostawić na ciele kobiety ani jednego śladu. Policja pobrała próbki z 35 miejsc na ciele ofiary. Nie znaleziono żadnych śladów DNA Jakuba : ani pod paznokciami, ani w miejscach, gdzie kobieta została uderzona, najprawdopodobniej pięścią. Nie było ich na torebce. Nie znaleziono śladów krwi Jane na butach, które miał na sobie tego dnia.
  8) WYNIK DNA (?) - Materiał genetyczny z ciała ofiary pobrano dwa dni po gwałcie.
  Taki materiał do niczego się nie nadaje.
  9) Pierwsze badanie DNA (jak zeznała biegła na Sali sądowej) wykluczyło Jakuba jako sprawcę czynu. Dlaczego więc robiono drugie badanie? Drugie badanie potwierdziło zbieżność materiału sprawcy i Jakuba, ale zrobiono je mniej dokładnym programem.
  W jakim celu?! W jakim celu pobrano materiał od jego siostry ?

  Pablo.M (gość)

  Ale niech nikt mi nie mówi , że młody chłopak zgwałciłby 52 letnią kobietę, musiałby być chyba po kilkunastoletnim ruskim albo tureckim więzieniu ....... ?

  tez Kuba niestety (gość)

  Nastepny wyznawca spiskowej teorii dziejow. Tyle, ze nie dodal nic nt. spisku tych dzikusow Angoli przeciwko Polakowi. Przeciez Polak nie pali, nie pije, nie klamie no i nie napada na samotne kobiety!

  biskup (gość)

  A po co ktoś miałby fałszować wyniki DNA? Ludzie, opamiętajcie się. Czemu Polacy wszędzie muszą widzieć spiski?
  O ile pamiętam, pierwsze wyniki były dyskusyjne bo test przeprowadzono jakąś kontrowersyjną metodą. Po protestach obrony przeprowadzono kolejny test, inną metodą, który wskazał na Jakuba.

  Piotr (gość)

  Na ciele Jane pobrano 35 próbek - z całego ciała. Żadna próbka nie należała do Jakuba.
  DNA - podobno dobry student biologii-chemii elegancko potrafi zafałszować wyniki.
  Pobrali jakiś materiał z jej pochwy po 72 godz. a i tak pierwszy wynik DNA WYKLUCZYŁ Jakuba!
  Oprawcą był ktoś inny ...

  biskup (gość)

  Bez względu na bezpośrednie przyczyny śmierci Jane to Jakub jest odpowiedzialny. Dziwi mnie, gdzy czytam te posty osób przekonanych o jego niewinności. Jakub miał okazję oczyścić się z zarzutów gdy zaproponowano mu ponowne badanie DNA. Odmówił. A czemu? Bo doskonale wiedział, że wynik będzie go obciążał, tak jak i za pierwszym razem.
  Zastanawiam się, czy tu nie chodzi o jakąś plemienną solidarność - Poznaniak oskarżony, no to go bronimy bo to nasz, nie oddamy go Angolom! Kwestia winy jest dla Was mało istotna.

  ktos (gość)

  cala prawda o wulkanicznym pyle
  Na 12-22.04 NATO przewidziało manewry min. nad Niemcami,Anglią, Francją Polską i Czechami

  HAARP: wysokiej częstotliwości wandalizm na niebie
  http://piotrbein.wordpress.com/

  http://www.luftpost-kl.de/luftpost-archiv/LP_10/LP10310_170410.pdf
  Na 12-22.04 NATO przewidziało manewry nad Niemcami,Anglią, Francją Polską i Czechami – ok. 60 samolotów bojowych, bombowców, helikopterów, samolotów tankujących i AWACS-ów bedzie operowało z tych miejsc. A więc to nie pył a manewry wojskowe?!
  W czasie WTC też były manewry i zamachu w Anglii – policji…

  -http://grypa666.wordpress.com-

  M. (gość)

  Artykuł napisany tak, jakby to Jakub ją zabił. Panie redaktorze, kto Panu dał dyplom. Polecam warsztaty pisania.

  sonia (gość)

  Hola, hola ....czytajcie uważnie: "nie są znane przyczyny jej śmierci" zwłaszcza, że minęły już 4 lata od tamtego wydarzenia. Jestem zdania, że zbyt wiele było wątpliwości było w tej sprawie,aby tak jednoznacznie tego człowieka oskarżać i wysyłać do piekła. Zostawmy to Pan u Bogu.....

  Ornaczek (gość)

  To nie Jakub ją skrzywdził. Zmarła Jene z Exeter, którą BRUTAL (Anglik albo ktoś tam) pobił. To dramat tej kobiety i jej rodziny.
  Ale drugą ofiarą tego zdarzenia jest niewinny JAKUB.

  zen (gość)

  Szkoda kobiety. Obojętnie co było bezpośrednią przyczyną to i tak trauma ją wykończyła

  kwiecień (gość)

  ale zachowam się jak zagraniczne media:, nie miał się nią kto opiekować, andielska służba zdrowia z braku pieniędzy dla zwykłych ludzi, wykorzystała mozliwość eutanazji i zabili ją!!! Angielscy mordercy chą oskarżytć o tem mord Polaka!!!